bilgisayar

Acil Durumlarda Güvenlik Seviyenizi Arttırarak Hayatta Kalmanızı Sağlayan Panik Butonu Yaşamı Daha Korunaklı Kılıyor

Acil Durumlarda Güvenlik Seviyenizi Arttırarak Hayatta Kalmanızı Sağlayan Panik Butonu Yaşamı Daha Korunaklı Kılıyor

Pek çoğumuz güçlü bir güvenlik sistemine sahip olmanın, uzağındayken işletmemizi veya evimizi hırsızlık ve vandalizmden korumanın harika bir yolu olduğu konusunda hemfikiriz.

Peki ya sadece iş yerinde çalışırken ya da evde dinlenirken meydana gelen farklı beklenmedik durumlar söz konusu olduğunda bu akıllı teknolojiden faydalanmamız mümkün mü?

Olaylara erken müdahale etme şansı veren panik butonu uygulamaları sayesinde sorumuzun cevabı kesinlikle evet olarak yanıtlanabilir.

Panik butonu nedir?

Acil durum butonu olarak da adlandırılan panik butonları, basıldığında bir dizi ayrıntılı güvenlik önlemini tetikleyerek sağlığınızı ve direkt olarak sizi, ailenizi ve/veya çalışma arkadaşlarınızı tehdit eden durumlara karşı hızlı reaksiyon vermenizin yolunu açar.

Çaresiz hissettiğiniz veya ne yapacağınızı bilemediğiniz anlarda tek dokunuşla acil durum sinyali göndermenizi sağlayan panik butonları, yetkililerin sorunun olduğu yere hızlıca müdahale etmesini ve karşılaşılan problemin en kısa sürede ve doğru biçimde kontrol altına alınmasına imkân tanır.

Panik butonu nasıl çalışır?

Acil bir durum anında ihtiyaç duyulan  yardıma kolayca ulaşılabilmesi adına basılması için tasarlanan panik butonu, kullanıcının gerekli durumlarda dokunması halinde güvenlik  hizmeti veren şirketin alarm izleme merkezine sinyal gönderir.

Alınan izleme hizmeti kapsamında, butona basılmasıyla oluşan alarm aktivasyonundan sonra ilgili şirket, alarmın kazayla tetiklenip tetiklenmediğini kontrol etmek için kullanıcıyla iletişim kurmaya çalışabilir.

Kısa süre içinde acil durum çağrısı değerlendirmesini tamamlayan izleme merkezi operatörleri, kullanıcının polis, itfaiye veya ambulans gereksinimi olması halinde yetkili kurumlarla iletişim kurarak zaman kaybetmeden harekete geçirir ve ilgili ekiplerin söz konusu adrese ulaşmalarını sağlar.

Hangi durumlarda panik butonundan yararlanılabilir?

Evinizdeki veya iş yerinizdeki panik butonundan aşağıdaki durumlarda yararlanabilirsiniz:

  • Müdahale edilmesi gereken şüpheli bir hırsızlık durumuyla karşılaştığınızda,
  • Yangın çıktığında,
  • Sağlık sorunları sebebiyle acil tıbbi müdahale ihtiyacı duyduğunuzda,
  • Can ve mal güvenliğinizi tehdit eden bir şiddet olayıyla karşılaştığınızda,
  • Tehdit altında veya tehlike altında olduğunuzu hissettiğiniz tüm durumlarda.

Panik butonu sistemlerinin kullanıcısına sağladığı faydalar nelerdir?

  • Acil bir durumda hızlı bir şekilde yardım alacağını bilmenin rahatlığına sahip olmak.
  • Yalnızca bir düğmeye basarak, ek teknolojiye, kişilere veya ilgili süreçteki adımlara ihtiyaç duymadan kişiyi özel gereksinimlere bağlı olarak itfaiye, polis veya ambulans hizmetine anında erişim sağlamak.
  • Talep edilen acil yardım çağrısının ister kullanıcının yanlışlıkla düğmeye basmasından ister olası acil durumların yaşanmasından kaynaklanıyor olsun, her koşulda izleme merkezi tarafından dikkate alınacağını bilmek.
  • Kullanıcının tercihi durumunda alarmın ilgili alana izinsiz giren kişiyi uyarmadan yardım sinyali verebilmesi.

Siz de evinizde daha huzurlu, iş yerinizde ise güçlü hissetmek istiyorsanız web sitemiz veya çağrı merkezimiz üzerinden bize ulaşarak Tepe Güvenlik Panik Alarmı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medya'da Paylaş:
Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

Aydınlatma Metni kapsamında Kimlik ve iletişim bilgilerimin Securitas Alarm İzleme ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından bildirdiğim iletişim kanalları üzerinden iletişim bilgilerime tanıtım, kampanya, reklam, promosyon gibi içeriklere sahip ticari elektronik iletiler gönderilmesi amacıyla işlenmesine ve bununla sınırlı olarak hizmet alınan üçüncü taraflar ile paylaşılmasına