Etkisiz Güvenlik Yöntemleri Hırsızlara Yeşil Işık Yakıyor

Etkisiz Önlemler Hırsızlığı Teşvik Ediyor

'Evde biri var izlenimi veren önlemler' Caydırıcı Değil

Tarihin en eski suçlarından biri olan hırsızlık ile profesyonel bir çözüm almadan başa çıkmak adeta imkansız hale gelmiş durumda.

Evden ayrılırken; odalardan birinin lambasını ya da televizyonu açık bırakmak, değerli eşyalarınızı ve paranızı ilaç kutusu, çorap çekmecesi gibi ilgisiz yerlerde saklamak, kapı önüne bir çift ayakkabı bırakmak hırsızlığa karşı alınacak basit önlemler arasında en çok başvurulan yöntemlerin başında geliyor.

Oysa ki; “Evde biri var izlenimi veren önlemler“in hiçbir caydırıcılığının olmadığını, hızla artan suç oranlarına ve kullanılan yöntemlere baktığımızda görmemiz mümkün. Geliştirdiğiniz her hamleye karşı akla gelmeyecek çözümler bulan hırsızlar, hayal gücünün sınırlarını zorlamakta oldukça usta. Özetle; sadece birkaç basit yöntemle, kendinizce aldığınız onca önlemi etkisiz hale getirmek hırsızlar için işten bile değil. 

Daha planlı olan taraf kazanıyor

Tüm tedbirleri almış olmanın huzuruyla; tatile giderken, sosyal hayatın içinde koştururken ya da sadece gece evinizde uyurken bile yeterince hesaba katmadığınız tek bir unsur var. Evinize girmeyi kafasına koyan kişinin de plan yaparak, kendisi için gerekli koşulların uygun olup olmayacağını gözlemleyecek ve kendince önlemlerini alacak olması.

Suçu işlemeden önce keşif yapan bir hırsız adına; açık bıraktığınız ışığın gündüz hala yanıyor olması, kapalı haldeki perdelerin gün içerisinde hiç açılmaması adeta evinizin kapısını açan bir altın anahtar mahiyetinde.

Kapınızın önüne özenle yerleştirdiğiniz ayakkabılar kime hizmet ediyor?

Keşif sırasında içlerine tek tek taş koyulan o ayakkabılar, birkaç gün sonra gelen hırsızların, bıraktıkları taşları aynı yerde görmemeleri halinde, evde kimsenin olmadığı düşüncesini pekiştirerek, hırsızlık teşebbüsünü tam bir fırsata çevirmek dışında bir işe yaramıyor.

Dış kapı paspasınız da işin içinde

Kötü niyetli kişilerce ters çevrilip, yeri bir miktar değiştirilen paspasınız, 1-2 gün içerisinde düzeltilmediği takdirde yine hırsızlık teşebbüsü için adeta bir işaretçi görevi görüyor.

Ziller kimin için çalınıyor?

Tüm bu gözetleme oyunundan sonra, zilinize birkaç defa basan hırsızlar, cevap verilmediği takdirde son adımı da tamamlayarak, dikkatleri üzerlerine çekmeden evinize rahatça giriyorlar.

Bu gerçekler karşısında panik yapmak ya da umutsuzluğa düşmek ne size ne de sevdiklerinize bir fayda sağlamaz.

Teknoloji sayesinde evinizin kapılarını dışarıdan gelecek tüm olası tehditlere kapatarak özgürlüğün tadını çıkarmanız mümkün!

Sonu can ve mal kaybı ile biten bu tatsız durumlara son vermek adına Tepe Güvenlik ailesi olarak, geliştirdiğimiz ev güvenliği çözümlerimiz ile yanınızdayız.

Daha mutlu ve huzurlu bir yaşam için, size en uygun olan alarm sistemlerimizi gelin birlikte belirleyelim!

Sosyal Medya'da Paylaş:
Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

Aydınlatma Metni kapsamında Kimlik ve iletişim bilgilerimin Securitas Alarm İzleme ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından bildirdiğim iletişim kanalları üzerinden iletişim bilgilerime tanıtım, kampanya, reklam, promosyon gibi içeriklere sahip ticari elektronik iletiler gönderilmesi amacıyla işlenmesine ve bununla sınırlı olarak hizmet alınan üçüncü taraflar ile paylaşılmasına