bilgisayar

Seyahat Programınıza Mutlaka Eklemek İsteyeceğiniz, Dünyanın En Güvenli 5 Ülkesi

Dünyanın En Güvenli 5 Ülkesi

Günümüzde haberleri az da olsa takip eden, yeni kültürler keşfetmeye meraklı gezginlerin veya iş hayatıyla ilgili konferans, toplantı gibi sebeplerle dünyanın daha önce hiç gitmediği bir noktasında bulunmak durumunda kalan çalışanların çoğunun, ziyaret etmek için bulunacağı noktanın güvenli bir yer olup olmadığı konusunda kaygı duyması gayet olağan.

Dünya Ekonomik Forumu (WEF) uzmanlarının, 2018 yılı itibariyle 136 ülke arasında yapılan reyting sıralaması sonucunda belirlediği, dünyanın en güvenli 5 ülkesi; suç oranı başta olmak üzere çeşitli etkenler göz önünde bulundurularak şekillendiğinden, gezginler için de güvenli ve eğlence dolu bir rotanın ipuçlarıyla dolu.

Kendinizi rahat ve korunaklı hissederken pek çok güzel anı biriktirme fırsatı yakalayabileceğiniz, doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve farklı kültürleriyle adeta bir cazibe merkezi haline gelen o huzurlu topraklara, sizler için daha yakından bakmak istedik.

 

 

Kuzey Işıkları, Devasa Buzulları ve Aktif Volkanlarıyla Büyüleyen, Zambaklar Ülkesi Finlandiya

Finlandiya

Pek çok insanın, kızak çeken köpekler ve karlara gömülmüş küçük, şirin evlerin tasvir edildiği bir kartpostal tadında hayal ettiği Finlandiya, geçen sene olduğu gibi bu yıl da listenin en tepesinde yer alıyor.

Güçlü eğitim sistemi ve yaşam kalitesi standartı yüksekliğiyle dünya basınında sık sık geniş yer bulan ülke, en güvenli olmasının yanı sıra en istikrarlı ülkelerden biri olma özelliğini de taşıyor.

Kış ve ilkbahar mevsiminde turistleri adeta bir kelebek gibi çeken Kuzey Işıkları, Mayıs ve Temmuz ayında 19 saat süresince batmayan gece yarısı güneşi, doğanın gücünü yansıtan volkanları, devasa buzulları, ülkenin yaklaşık % 10'unu kapsayan muhteşem güzellikteki gölleri ile Finlandiya; Ulusal Sanat Müzesi , Açık Hava Halk Müzesi gibi pek çok alternatifiyle sanat severlere, Helsinki ve Uspenski Katedralleri, Kastelholm kalıntıları, Aziz Olaf Kalesi, Senatosu Meydanı, yeraltı Kaya Kilisesi gibi geçmişe bir köprü gibi uzanan yapılarıyla tarih meraklılarına  benzersiz bir deneyim yaşatıyor.

Beyaz Zambaklar Ülkesi adıyla yayınlanan romanında, Finlandiya seyahatine dair gözlemlerini paylaşan dünyaca ünlü Rus yazar Grigoriy Petrov’un adımlarını takip etmenin sizin için de çok heyecan verici olacağı kanısındayız.

 

 

Çöllerden Körfeze Uzanan, 'En'lerin Diyarı Birleşik Arap Emirlikleri

Birleşik Arap Emirlikleri

Lüks ve teknolojinin en uç noktada buluştuğu, dünya jet sosyetesinin gözdesi Birleşik Arap Emirlikleri listenin ikinci sırasında yer alıyor.

Dünyanın 'En'lerinin bir araya geldiği, bir masal diyarını anımsatan BAE  konuklarına; çölde heyecan dolu safari keyfine, iklimiyle tezat oluştursa da en büyük kayak tesisleriyle yarışan snowboard heyecanına, sürat tekneleri ile Dubai sahilindeki simgeselleşmiş yapıların çevresinde gezinme ayrıcalığına varıncaya dek pek çok çılgın alternatif sunuyor.

Yapay ada üzerinde, tüm ihtişamıyla yelken şekliyle yükselen, tenis meraklılarına raketlerini adeta bulutların arasındaymışçasına sallama zevkini tattıran, dünyanın en yüksek tenis kortu ile Burj Al Arab, 45 milyondan fazla çiçek ve  sayıları on beş bini aşan 26  tür kelebekle Miracle Garden, dünyanın en büyük el dokuma halısı ile dikkat çeken ve mimarisiyle göz dolduran, kurucu lider anısına yapılan, 115 metre yüksekliğindeki Şeyh Zayed Cami ziyaretçilerin en çok rağbet ettiği noktalar arasında bulunuyor.

Bakir sahilleri, zengin kültürel mirası ve şatafatlı mimarisiyle tek seyahate, adrenalin, ihtişam ve tarih dolu birden fazla macera sığdırmak isteyenler için BAE ’nin en doğru adreslerden biri olduğu açık.

Emirates Kuleleri, Safa Park, Jumeirah Camii, Al Ain Ulusal Müzesi, Kasr-el Hosn, Büyük Cami gibi noktalarıyla, ziyaretçilerinin hafızalarında ömür boyu silinmeyecek izler bırakan BAE keşfedilmeye değer.

 

Volkan ve Buzulların Ahenkle Dans Ettiği, Tezatlar Ülkesi İzlanda

İzlanda

Soğuğa inat, yeraltından fışkıran doğal sıcak su kaplıcalarının şifalı etkisini, yeryüzünün en aktif volkanlardan biri olan Hekla’nın gücünü, Aurora Borealis olarak da adlandırılan Kuzey Işıkları’nın muhteşem ambiyansını ve doğal ortamlarında balinaları selamlamanın mutluluğunu yaşayabileceğiniz İzlanda, listemizin üçüncü sırasında bulunuyor.

Bir güne 4 mevsimi sığdıran, ihtişamıyla doğaseverlerin gönlünü fetheden bakir tepeler ve kıyı şeridini bir dantel gibi saran fiyortlarla çevrili İzlanda aynı zamanda dünyanın en güzel ülkelerden biri olarak kabul ediliyor.

Buz mağaralarını yürüyerek keşfedeceğiniz bu küçük ada ülkesi; eşsiz bir Spa keyfi yapabileceğiniz gizemli Mavi Lagün, Mývatn Gölü, en eski açık jeotermal yüzme havuzlarından biri olan Seljavallalaug Glacier Park, Büyük Gayzer, siyah kumlu Reynisfjara Plajı, en iyi dalış deneyimlerinizden birini yaşayabileceğiniz Pingvallavatn Gölü gibi çokça ziyaret edilen etkileyici duraklara ev sahipliği yapıyor.

At sırtında ya da bisikletle sayısız doğal güzelliğin içinde kaybolacağınız İzlanda, yürüyüş yapmayı sevenler için de eşsiz parkurlara sahip.

Tıpkı Finlandiya gibi gece yarısı güneşi ile de turistleri kendine çeken bu küçük ama sürprizlerle dolu ülkede, doğanın bahşettiği güzelliklerin tadını çıkarırken, unutulmaz anlar yaşayacağınıza eminiz.

 

 

Çöl Kumları ve Okyanus Mavisinin Kesiştiği, Sinbad Efsanesinin Ana Vatanı Umman

Umman

Tarihin en eski yerleşim yerlerinden biri olan ve zengin arkeolojik kalıntılarıyla eşsiz bir kültürel mirası barındıran, çölün mistik çekiciliğinin turkuaz renkli denizle buluştuğu

Umman, listemizdeki 4’ncülüğünün hakkını fazlasıyla veriyor

Yurdumuzda soğuğun kendini hissettirdiği kış aylarında sıcak bir kaçamak yapmak isteyenler için Umman, şüphesiz en doğru adreslerden biri olacaktır. Sıcaklığı kış aylarında bile 25° C altına inmediği ülke, altın renkli plajları ve tertemiz suları ile hem deniz tatili hem de kültür turunu bir arada deneyimlemek isteyenler için mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Üstelik bu sahiller caretta carettaların da yaşam alanı olduğundan, dev yeşil kaplumbağaları doğal ortamlarında görmenin, sizler adına unutulmaz bir fırsat olacağına şüphe yok.

12.-15. yüzyıl arasında inşa edilen ve 1987 yıllında UNESCO Dünya Miras Listesine eklenen Bahla Kalesi, 21 ton ağırlığında ve 4 bin 200 metrekareyi kaplayan tek parça İran halısıyla görenlerin büyük ilgi gösterdiği Sultan Kabus Büyük Cami, turuncu ve kahverengi tonlardaki taş binalarıyla dikkat çeken İsfat al Abryeen, 17. yüzyılda inşa edilen Nizwa Kalesi, her yıl kuluçka mevsimi boyunca 30.000'den fazla kaplumbağanın görülebileceği Masirah Adası, etkileyici saray, müze ve pazarlara ev sahipliği yapan Muscat şehri, tüplü dalış yaparak deniz altının renkli dünyasında her şeyi unutacağınız Musandam Yarımadası, geleneksel çöl kültürünü  içinize çekebileceğiniz Wahiba Kumsalları mutlaka görülmesi gereken yerlerden sadece birkaç tanesi.

Tüm dünyada izlenen ünlü Sinbad masalını konu alan çizgi filmde yer alan yapıların, ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinden esinlenerek yaratıldığı; bakir kıyı şeridi, egzotik çöl manzaraları, etkileyici kum tepeleri, sıcacık dağ köyleri ve vahşi yaşamıyla Ortadoğu’nun en etkileyici tatil merkezlerinden biri olan Umman, tatil için seçilebileceğiniz en güzel noktalar arasında yer alıyor.

 

 

Teknoloji, Estetik ve Mistik Dünyanın Kucaklaştığı Hong Kong

Finlandiya

Sadece 1,104 kilometrekareyi paylaşan 7,3 milyon insanın bir arada, huzur içinde yaşadığı, inanılmaz mimarisi ve kültürel zenginliğiyle turistleri içine çeken Hong Kong kendisine listenin 5. sırasında yer buluyor.

Dünyanın önde gelen ekonomik süper güçlerinden biri olan, Çin Halk Cumhuriyet’ine bağlı, özerk bir bölge olan Hong Kong; vizesiz ülkeler arasında olmasıyla da ziyaretçilerine büyük bir seyahat avantajı sağlıyor.

Devasa gökdelenleri, tarihi manastırları, deniz ürünleri mutfağı ve güneşli plajlarıyla ünlü adaları, hareketli alışveriş ve eğlence merkezleriyle Hong Kong, günün 24 saatini dilediğiniz biçimde değerlendirmenize imkan tanıyan birbirinden farklı sürprizlerle dolu.

Güneşli kumsallarıyla ünlü Cheung Chau Adası, 8. yüzyılda inşa edilen, dünyanın en eski ve tarihsel açıdan önemli tapınaklardan biri olan Dafo Tapınağı ve Çin'in en büyük kentsel parkı Yuexiu Park ile bilinen Guangzhou, her yaştan ziyaretçiyi çocukluğuna götüren Hong Kong Disneyland, içerisinde Buda’nın üç ünlü pirinç heykellini barındıran, dışındaysa dünyanın en büyük oturmuş Buda heykellerinden Dev Buda’yı görme şansı bulacağınız Po Lin Manastırı, her yıl Las Vegas'tan daha fazla ziyaret edilen,  kumarhaneler dünyanın en iyileri arasında yer alan Macau gezilecek yerler listenize eklemenizi önerdiğimiz lokasyonlardan bazıları.

Huzurlu ve eğlence dolu bir yurtdışı tatili yapmak isteyenleri fazlasıyla tatmin edecek listemizin ömürlük hatıralara vesile olması dileğiyle...

Sosyal Medya'da Paylaş:
Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

Aydınlatma Metni kapsamında Kimlik ve iletişim bilgilerimin Securitas Alarm İzleme ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından bildirdiğim iletişim kanalları üzerinden iletişim bilgilerime tanıtım, kampanya, reklam, promosyon gibi içeriklere sahip ticari elektronik iletiler gönderilmesi amacıyla işlenmesine ve bununla sınırlı olarak hizmet alınan üçüncü taraflar ile paylaşılmasına