bilgisayar

İş Yeri Güvenlik Sisteminizin Etkinliğini Arttırmanız İçin En Önemli 4 Neden

İş Yeri Güvenlik Sisteminizin Etkinliğini Arttırmanız İçin En Önemli 4 Neden

Bir işletmeyi ayakta tutarken tüm şirket operasyonlarını yönetmek muhtemelen zamanınızın çoğunu alır ve neredeyse her gün farklı zorluklarla karşılaşmaya devam edersiniz. Neyse ki böylesi yoğun bir tempoda güvenliği sağlamak ve verimliliği artırmak için doğru özelliklere sahip bir alarm sisteminin yardımı işinizi oldukça kolaylaştırabilir. Yazımızda, işletmenizin başarısı için hayati önem taşıyan iyi düşünülmüş bir güvenlik planına sahip olabilmeniz için iş yeri güvenlik sisteminizin etkinliğini arttırmanızı gerektiren unsurlara yer verdik. Güvende kalmanız dileğiyle…

İş Yeri Güvenlik Sisteminizin Etkinliğini Neden Arttırmalısınız?

1- Kamera Sağlık Kontrolü ve İzleme Entegrasyonu

Kamera sistemi sağlık kontrolü hizmeti entegrasyonu, kamera sisteminizinde hard disk ve kayıt hataları, görüntü problemleri ortaya çıktığında veya sistemi sabote etme amacıyla gerçekleştirilen olası bir kablo kesilmesi durumu söz konusu olsa bile anlık olarak tarafınıza haber verilmesine olanak sağlar. Böylece kamera sisteminizin sağlıklı çalışıp çalışmadığından her an emin olabilirsiniz. Şayet kamera sistemine ek olarak güvenlik için bir alarm sistemi de kullanıyorsanız, alarm sisteminizde alarm oluşması halinde kamera sisteminiz üzerinden alarm doğrulama hizmeti de alabilirsiniz. Bu sayede alarmınızın neden çaldığını çok uzakta bile olsanız anında öğrenebiliyorsunuz.

2- 24 Saat Kesintisiz Tam Koruma

Bir alarm sistemi, kötü niyetli faaliyetlerin veya güvenlik ihlallerinin önlenebilmesi için kritik derecede önemlidir. Geleneksel bir alarm sistemi, devreye girdiğinde davetsiz misafirleri tespit etmede oldukça iyi olsa da tam koruma sağlama noktasında yetersiz kalabilir. Gelişmiş iş yeri alarmı ile günün 24 saati sizin için çalışacak potansiyele sahip bir sisteme sahip olursunuz. Sensörleri sürekli takip eden yeni nesil alarm sistemleri, devre dışı bırakıldıklarında bile sizi şüpheli etkinliklere karşı uyarabilir. Üstelik alarm sistemini kurmayı unutursanız, tarafınıza yönlendirilecek uyarı sayesinde sistemi telefonunuzdan kolayca kurabilirsiniz.

3- Her Yerden Uzaktan Kontrol

Geçmişte kullanılan eski alarm sistemlerinde, sistemi kontrol etmek için tuş takımının önünde durmanız ve düğmelere basmanız gerekirdi. Teknolojik yenilikler doğrultusunda geliştirilen ve bağlı akıllı telefon uygulamasına sahip ticari alarm sistem leri, fiziksel olarak orada olmasanız veya işletmenizin neresinde olursanız olun sistemi denetleyebileceğiniz ve hatta uzaktayken kontrol edebileceğiniz özelliklere sahip olması nedeniyle işlerinizi oldukça kolaylaştırabilir.

4- Profesyonel İzleme Hizmeti

İş yerinizde bulunmadığınız zamanlarda yaşanacak olası tehdit ve tehlikelere karşı, profesyonel bir alarm izleme hizmeti saniyeler içerisinde gerekli yönlendirmeleri gerçekleştirir ve kullanıcının kendisini 7/24 güvende ve huzurlu hissetmesine katkı sunar. Hırsızlık olaylarının yanı sıra; yangın, acil tıbbi müdahale ihtiyacı, su baskını veya gaz kaçağı gibi durumlarda, alarm izleme merkezi uzmanları hızlıca duruma müdahale eder. Tüm bunlara ek olarak, sistemi uzun süre kurmayan kullanıcılara aranarak hatırlatma yapılmaktadır. Kullanıcının gözünden kaçan arızalar sinyal olarak merkeze yansıdığından, mevcut aksaklığın çözümü için hızlıca müdahale edilmektedir. Sistemin unutkanlık sebebiyle açılıp, kapatılmasının unutulduğu durumlarda da kullanıcının isteği doğrultusunda, uzaktan bağlanılarak sistem devreye alınabilir veya devre dışı bırakılabilir.

İş yerinde güçlü hissedebilmeniz için geliştirdiğimiz Tepe Güvenlik çözümleri hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Sosyal Medya'da Paylaş:
Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

Aydınlatma Metni kapsamında Kimlik ve iletişim bilgilerimin Securitas Alarm İzleme ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından bildirdiğim iletişim kanalları üzerinden iletişim bilgilerime tanıtım, kampanya, reklam, promosyon gibi içeriklere sahip ticari elektronik iletiler gönderilmesi amacıyla işlenmesine ve bununla sınırlı olarak hizmet alınan üçüncü taraflar ile paylaşılmasına