bilgisayar

Güvenlik Seviyenizi Yükseltebilmek İçin Alarm Sisteminiz Doğru Yapılandırılmış Güçlü Özelliklere Sahip Olmalı

Güvenlik Seviyenizi Yükseltebilmek İçin Alarm Sisteminiz Doğru Yapılandırılmış Güçlü Özelliklere Sahip Olmalı

Güvenlik Seviyenizi Yükseltebilmek İçin Alarm Sisteminiz Doğru Yapılandırılmış Güçlü Özelliklere Sahip Olmalı

Bilindiği üzere yakın zamana kadar , kullanıcıların sahip olduğu alarm sisteminden öncellikli beklentisi, kötü niyetli kişilerce yapılan alan ihlallerinde devreye girerek yüksek ikaz sesi çıkarmasıydı.

Geçtiğimiz birkaç yıl ise bizlere, ev güvenlik sistemlerinin yeteneklerini büyük ölçüde artıran bir dizi yenilikçi ve zorlayıcı özellik kazandırdı.

Ürün ve hizmetlerde kolayca gözlemlenen bu hızlı dönüşüm, tüketicinin tercih yaparken daha bilinçli davranmasını da zorunlu kılar nitelikte.

Bu sebeple yazımızda, huzurlu bir yaşam alanına sahip olmak için evine veya işyerine bir alarm sistemi taktırmak isteyenlerin tercih edecekleri sistemde öncelikli olarak aramaları gereken teknik ayrıntıların ve firma tarafından kendilerine sunulacak hizmetlerin neler olduğuna yer verdik.

En İyi Ev Alarm Sistemlerinin Sahip Olduğu 5 Ortak Özellik

Videolu görüntüleme teknolojisi ile eş zamanlı gözetim şansımız var

Dedektörler ve uyarı sesleri hala bir alarm sisteminin olmazsa olmaz temel özellikleri olsa da görüntülü izleme teknolojisine sahip olan alarm sistemleri, fiziken ilgili alanda olmadığında bile evinde ve iş yerinde daha fazla gözlem yapmak isteyen kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan yeniliklerin başında geliyor. 

Video ve görüntüleme teknolojisindeki paralel gelişmelerin dahil edildiği güvenlik sistemleri, evde veya iş yerinde tam olarak neler olup bittiğini görmek için kusursuz bir araç.

Kullanıcının bilgisayarından, tabletinden veya akıllı telefonundan sistemin HD kameralarına kolayca bağlanarak alan izleme şansı bulduğu görüntülü alarm sistemleri, özellikle yaşlı ebeveynlerin, küçük çocukların, müşteri ve misafir trafiği yüksek iş yerlerinin gözetiminde oldukça etkili.  

Hayvan algılama teknolojisi ile yanlış alarmlara karşı önleminizi arttırabilirsiniz.

Yüksek hassasiyet kabiliyeti ve gelişmiş dedektör teknolojisi kullanılarak özel yerleşim alanları için tasarlanmış hayvan algılama hareket dedektörleri, yanlış alarmlara karşı önlem almanız için etkili bir tercih nedeni olabilir.

İlgili teknoloji, hassas ve güçlü sinyal algılama özelliği sayesinde yanlış alarm oranını en düşük seviyeye indirme, az enerji tüketimi, anlık sıcaklık algısı, stabil performansı ve uzun ömürlü olması avantajlarını bir arada sunar.

Hem tavan hem de duvara monte edilerek güvenliği sağlanan alanda yanlış alarmlara karşı önleminizi en üst seviyede çıkarmanız noktasında etkilidir.

Kablosuz teknoloji, sistemin kötü niyetli kişilerce sabote edilmesini önlüyor

Geçmiş yıllarda faydalanılan klasik bir alarm sisteminin en savunmasız tarafı telefon hatlarıydı. Bir davetsiz misafir kabloyu kestiğinde, tek hamleyle tüm sistemi işe yaramaz hale getirebiliyordu.

Son yıllarda alarm sistemlerinde kullanılan kablosuz teknoloji hem kötü niyetli kişilerin sistemi kolayca sabote etmesinin önünü kesmiş hem de telefon hatlarına bağlı olmadan uzaktan izlemeye imkan tanımış durumda.

Modern teknolojiyle geliştirilen kablosuz hizmetin, kablo çekilmesi mümkün olmayan veya çok zahmetli olan alanlarda alarm kurulumunu mümkün kılarak hayatımızı daha güvenli bir hale getirdi kuşkusuz.

Tıbbi alarm ile acil durumlarda hızlıca sağlık uyarısı vermek, hayatta kalma şansını yükseltiyor

Ev alarm sistemlerine eklenen tıbbi alarmlar, beklenmedik kayma veya düşmelerden kaynaklanabilecek yaralanmalardan, aniden ortaya çıkan krizlerden en az hasarla çıkılmasını mümkün kılıyor.

Acil durum anında tıbbi yardıma ulaşma imkanı veren sistem, yaşlıların bağımsız bir şekilde yaşamalarını sağlarken aynı zamanda acil bir durumda panik sebebiyle doğru adımı atmak için vakit kaybedilmesini de engellemektedir.

Sadece tek düğmeye basan kullanıcı anında acil durum çağrı merkeziyle iletişime geçer. Çağrıyı alan alarm izleme merkezi çalışanı ilk müdahale ekiplerini bilgilendirerek en yakın ambulansı ilgili adrese yönlendirir.

Temel teknolojik güncellemelere entegre tasarım ile kullanıcının sisteme erişimi kolaylaştırıyor  

Güvenlik sistemi teknolojisinin yenilikçi olanakları, alarm sistemlerinin mobil cihazlar ve uygulamalar ile entegre olarak çalışmasına imkan tanıyarak bulunduğu alanda daha güçlü ve rahat hissetmek isteyen herkesin sistemle bütünleşmesini kolaylaştırıyor.

Hizmet sağlayıcılar tarafından gün geçtikçe daha da geliştirilmeye devam eden günümüzün ideal alarm sistemleri, kullanıcısına telefon ve tabletler üzerinden mobil uygulamalara ulaşım sağlayarak uzaktan sistemi kurma/kapama, alarm geçmişini görüntüleme benzeri avantajlar sunuyor.

Güncel teknolojik olanaklar, sevdiklerinizi, mülkünüzü ve paranızı güvende tutma hedefinizi en iyi şekilde yerine getirmek için seçeceğiniz alarm sistemine mutlaka dahil edildiği takdirde ilgili alana ait her türlü gerçek zamanlı bilgiye kolayca ulaşabilme imkanınız bulunuyor.  

444 83 73 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizi arayarak, Tepe Güvenlik alarm sistemleri hakkında detaylı bilgi alabilir ve alarm sistemi aldığınızda, kamera paketlerinde geçerli olan %50 indirim kazanma şansından faydalanabilirsiniz.

Mutlu günler dileğiyle…

 

 

 

 

Sosyal Medya'da Paylaş:
Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

Aydınlatma Metni kapsamında Kimlik ve iletişim bilgilerimin Securitas Alarm İzleme ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından bildirdiğim iletişim kanalları üzerinden iletişim bilgilerime tanıtım, kampanya, reklam, promosyon gibi içeriklere sahip ticari elektronik iletiler gönderilmesi amacıyla işlenmesine ve bununla sınırlı olarak hizmet alınan üçüncü taraflar ile paylaşılmasına