bilgisayar

Ev Güvenliğinizi Arttırmak İçin Yeterli Olacak 5 Kolay Önlem

Ev Güvenliğinizi Arttırmak İçin Yeterli Olacak 5 Kolay Önlem

Hırsızların çoğu amatör olduğundan, güvenliği sağlamak için bazı basit tedbirleri hayata geçirmemiz, onları evlerimizden uzak tutmamız için oldukça yeterlidir. Sizler için bu yazımızda çok fazla zaman ve yüklü bir bütçe ayırmadan evinizi korumak için hızlıca atabileceğiniz somut adımları sıraladık. Gelin hep birlikte aşağıda detaylandırdığımız ve evinize huzur getirecek güvenlik ipuçlarına hızlıca bir göz atalım.

Evinizi Korumaya Yardımcı 5 Basit İpucu

1-Doğru Kilitleri Kullanın​

Kapılar evinizin ilk savunma hattı olduğundan henüz sahip değilseniz sürgü kilitleri kullanmanız önemlidir. Standart anahtarlı kapılar, güçlü kilitleme teknikleri içeren mekanizmalara nazaran sınırlı etkiye sahiptir. Sürgülü kilitlerin, sürgü mekanizmalarının kırılması oldukça zaman aldığı için hırsızlığı önleme açısından daha güvenlidir.

2-Aydınlatma En Güçlü Caydırıcılardan Biri

Aydınlatma, dışarıda olsanız bile birinin evde olabileceği yanılsamasını yarattığı için kötü niyetli kişileri yaşam alanınızdan uzak tutma görevini başarıyla yerine getirir. Apartman girişlerinin sürekli olarak aydınlatılması, istenmeyen ziyaretçilerin daha kapıya varmadan önce fark edilmelerini sağlar.  Alternatif olarak, bir ev güvenlik sisteminiz varsa, biri girişe doğru yürüdüğünde ışıkları açmak için bir hareket sensörü kullanabilirsiniz.

3-Güvenli Pencereler Tehlikeyi Dışarıda Tutar

Pencereler aralık unutulduğunda veya yeteri kadar koruyucu özelliğe sahip olmadığında evinize girmeyi kafasına koyan herhangi biri için pencereye tırmanmak, alan ihlali yapmanın en kolay yollarından biridir. Çok katmanlı camlar tercih ettiğiniz ve aralık unutmamaya özen gösterdiğiniz takdirde pencereleriniz içeri girmeyi oldukça zorlaştıracaktır. Ek olarak ev güvenlik sisteminin bir parçası olan cam kırılma dedektörlerinin de en etkinli acil durum önleyicilerinden biri olduğunu bilmenizde yarar var.

4-Düzenli Budanmayan Bitkilere ve Çalılara Dikkat!

Yeterince budanmamış bitkiler ve çalılar, hırsızların kendilerini gizlemeleri için doğal bir paravan görevi görür. Kötü niyetli kişilerin işini kolaylaştırmamak adına pencerenizin dışındaki bitki ve çalıların, pencere pervazından daha uzun olmadığından emin olun.

5-Güçlü Bir Ev Alarm Sistemi Hırsızların En Büyük Kabusudur

Ev güvenlik sistemleri, yukarıda sıraladığımız güvenlik önlemlerinin tümünü barındırır ve ihtiyaç duyduğunuzda evinize acil müdahale ekipleri gönderilmesini sağlar.  Sensörler ile donatılan yeni nesil alarm sistemleri kapılar, pencereler ve yatak odaları dahil evinizin tüm bölümlerini aynı anda koruyabilir. Güçlü ve profesyonel güvenlik sistemlerine dahil olan görüntülü alarm izleme özelliği ise, polisin ihtiyaç halinde evinize gelmesini ve suçluların yakalanması için gerekli görsel kanıta sahip olmalarını sağlar.

Tam donanımlı ve güçlü bir ev güvenlik sistemiyle ilgileniyorsanız, bilgi almak için 444 83 73 numaramızı hemen arayabilirsiniz.

 

 

 

 

Sosyal Medya'da Paylaş:
Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

Aydınlatma Metni kapsamında Kimlik ve iletişim bilgilerimin Securitas Alarm İzleme ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından bildirdiğim iletişim kanalları üzerinden iletişim bilgilerime tanıtım, kampanya, reklam, promosyon gibi içeriklere sahip ticari elektronik iletiler gönderilmesi amacıyla işlenmesine ve bununla sınırlı olarak hizmet alınan üçüncü taraflar ile paylaşılmasına