Hırsızlar Girdikleri Evlerde İlk Olarak Nerelere Bakarlar?

Hırsızlar Girdikleri Evlerde İlk Olarak Nerelere Bakarlar?

Değerli eşyalarınızı ne kadar iyi saklarsanız saklayın, deneyimli bir hırsız şüphesiz onları birkaç dakika içinde bulmak için elinden geleni yapacaktır. 

Kötü niyetli kişilerin evinize girme ihtimalini düşünerek nasıl kapınızı kitliyorsanız, aynı şekilde hırsızların yaşam alanınıza girdiklerinde ilk olarak bakacakları yerleri bilerek de yaptığınız seçimleri gözden geçirebilir ve yakalanma ihtimallerini arttırmak adına aradıkları şeyleri bulmak için zaman kaybetmelerine zemin hazırlayabilirsiniz.

Hırsızların Kontrol Ettikleri Ortak Yerler

Girişte bulunan dolap çekmeceleri

Ön kapı yanındaki dolaplar, suç işlerken zamanla yarışan pek çok hırsız için oldukça cazip noktalar arasında yer alıyor.  Bu nedenle, araç anahtarınızı, nakit paranızı veya kişisel belgelerinizi kolay ulaşılması için kapı girişindeki dolap çekmecelerinin içerisine koyma hatasına lütfen düşmeyin.

Ebeveyn yatak odasındaki gardıroplar, şifonyerler ve şiltelerin altı

Çok yaygın olarak kullanıldığı için, giriş kapısından uzak olsa bile hırsızlar, kolay kolay yatak odasına uğramadan girdikleri evlerden çıkmazlar. 

Yatak odasındaki şiltelerin altı, gardıropların ve şifonyerlerin içerisi sıklıkla para ve mücevher saklamak için kullanıldığı için maalesef hırsızların ilk baktığı yerler arasında buluyor.

Sabitlenmemiş küçük kasalar

Ağır ve sabitlenmiş bir çelik kasa hırsızlar için oldukça caydırıcıdır. Ancak kolayca kucaklayıp götürülebilen sabitlenmemiş küçük kasaları, bir hırsızdan korumak kesinlikle mümkün değil.

Ecza dolabının içi

Değerli mücevherlerinizi arayan kimsenin aklına ecza dolabının içine bakmak gelmez diye düşünüyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz. Hırsızların çoğu, ecza dolabının içini didik didik etmeden girdikleri evden ayrılmıyor.

Mücevherlerinizi bu alanda saklamıyorsanız dahi kullandığınız yeşil veya kırmızı reçeteli ilaçları da ecza dolabında saklamamanızı öneriyoruz.  Kötü niyetli kişiler için bu ilaçları çalıp, bağımlılara satmak oldukça cazip ve kazançlı bir seçenek.

Buzdolaplarının ve dondurucuların içi

Değerli eşyalarınızı veya paranızı hırsızlardan sakınmak için buzdolabınızın veya derin dondurucunuzun içinde saklama gibi bir alışkanlığınız varsa hata yapıyorsunuz demektir. Çünkü yapacağı soygunu özenle planlamış bir hırsız, büyük bir ihtimalle dondurucunuza, yiyecek kutularınıza ve hatta kirli çamaşırlığınıza dahi göz atmayı ihmal etmeyecektir.

Tam donanımlı bir alarm sistemi hırsızlara karşı en güçlü caydırıcı olduğundan, evinizde huzurlu, işe yerinizde ise daha güçlü hissetmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya'da Paylaş:
Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

Aydınlatma Metni kapsamında Kimlik ve iletişim bilgilerimin Securitas Alarm İzleme ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından bildirdiğim iletişim kanalları üzerinden iletişim bilgilerime tanıtım, kampanya, reklam, promosyon gibi içeriklere sahip ticari elektronik iletiler gönderilmesi amacıyla işlenmesine ve bununla sınırlı olarak hizmet alınan üçüncü taraflar ile paylaşılmasına