bilgisayar

Etkin Güvenlik Sistemleri Ev Sahiplerinin ve İşletmelerin COVID-19 Kriziyle Mücadelesini Kolaylaştırıyor

Etkin Güvenlik Sistemleri Ev Sahiplerinin ve İşletmelerin COVID-19 Kriziyle Mücadelesini Kolaylaştırıyor

11 Mart 2020'de Dünya Sağlık Örgütünün COVID-19'u resmen bir pandemi olarak ilan etmesi sonrasında virüsün sağlığımıza verebileceği zararı azaltmaya çalışan hükümetler vatandaşlarına evde kalma kısıtlamaları getirmeye devam ediyor.

Önlemler sonucunda eve kapanmamızın teşvik edilmesi ile hem sosyal yaşamımızın hem de çalışma hayatımızın yeniden şekillendiğinin hepimiz farkındayız. Salgının yaşam tarzımız üzerindeki en dikkat çekici etkileri arasında ise, yakınlarımızla ağırlıklı olarak sosyal medya ve görüntülü görüşme platformları üzerinden iletişim kurmamız, işletme sahibi olanlarımızın kapılarını kapatması ve sağlık personeli, lojistik sektörü görevlileri, emniyet mensupları benzeri kimi çalışanların uzun mesai saatleriyle baş etmek durumunda kalması bulunuyor.  

Tüm ezberlerimizi altüst eden zorlayıcı süreç hız kesmeden devam ederken, hayatınızı bir nebze kolaylaştırmak adına yazımızda, etkili güvenlik sistemlerinin güvende kalmanızın yanı sıra Koronavirüs salgınından korunmanıza da hizmet edeceğine inandığımız bazı önemli avantajlarına yer verdik. 

Hem güvende hem de sağlıklı kalabilmeniz için birkaç dakikanızı ayırarak aşağıda sıraladığımız maddelere göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Keyifli okumalar.

Etkin Güvenlik Sistemleri ile Covid-19’dan Korunma Yolları

Pandemi süresince doğru güvenlik sistemlerinin kullanıcısına sunduğu avantajlar arasında şunlar yer alıyor:

Siz Uzun Saatler Çalışırken Evinizi Korur

Pek çok insan, hükümetin kısıtlamalarının bir sonucu olarak evden çalışma modeline geçerken, sağlık görevlileri, lojistik personeli ve emniyet mensupları da dahil olmak üzere bazılarımız, krizle başa çıkılmasına yardımcı olmak için daha fazla saat, ağır şartlar altında çalışıyor.  

Yüksek stresli koşullarda uzun süreler çalışmanın yeterince zor olmasına ek olarak, ev güvenliği konusunda endişelenmek durumunda kalmak ise yaşamı olduğundan daha karmaşık bir hale sokar.

Bu noktada yaşantınızın bir parçası haline getirebileceğiniz etkin bir ev güvenlik sistemi, siz işteyken evinizi koruyabilir. 

Hizmet sağlayıcının sunduğu 7/24 izleme sayesinde bir sorun olduğunda sinyallerinizin bir alarm izleme merkezi tarafından takip edildiğini bilmek ve acil uyarılar göndermek için birilerinin her zaman yanınızda olduğunu bilmeniz oldukça rahatlatıcıdır.

Üstelik görüntülü izleme teknolojisine sahip alarm sistemleri, çocuklarınızın ve aile büyüklerinizin denetimini dilediğiniz zaman cep telefonunuz veya tabletiniz yoluyla yapmanıza da imkan tanır.

Kısıtlamalar Nedeniyle Kapalı Olan İşletmenizi Güvende Tutar

Bulaşın kontrol altına alınabilmesi için uygulanan önlemler doğrultusunda maalesef birçok işletme kapanmak zorunda kaldı. Şayet siz de benzer durumdan mustarip bir işletme sahibiyseniz ne yazık ki, kapalı olsa da işletmenizin fiziki bütünlüğünü korumanın bazı durumlarda güç olabileceğinin farkındasınızdır.

Neyse ki, kısıtlamalar sırasında suçu önlemek için yararlanabileceğiniz kamera ve alarm sistemleri, iş yerini kontrol etmek isteyen tüm işletme sahiplerinin işini oldukça kolaylaştırabilir.

İlgili alarm sistemleri sayesinde evden çıkmak zorunda kalmadan iş yerinizle ilgili her şeye göz kulak olabilir, sadece dizüstü bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan yararlanarak iş yerinizde neler olup bittiğini eş zamanlı olarak görebilir, kablosuz dış mekan güvenlik kameralarını kontrol edebilir, hizmet sağlayıcı tarafından işletmenizin 7/24 izlediğinden emin olabilirsiniz.

Daha Güvenli Ev Teslimatlarını Mümkün Kılar

Enfeksiyondan kaçınmak adına çoğumuzun mümkün olduğunca evde kalmaya çalışması, yiyecek ve diğer ihtiyaçlarımızı karşılamak için online alışverişe yönelmemize yol açtı. Mağazaya gitmeme seçeneği sağlıklı kalmamıza katkı sunsa da süreç teslimatlar konusunda da daha dikkatli davranmamızı zorunlu kılar durumda. 

İster evinizde ister iş yerinizde yararlanabileceğiniz akıllı kapı zillerinin, kapıyı açmadan teslimat görevlisi ile konuşabilme, halihazırda kredi kartınız ile ödeme yaptıysanız kargo görevlisine eşyalarınızı kapıda bırakmasını söyleyerek ilgili kişi adresinizi terk ettikten sonra siparişinizi teslim alma şansı tanıması açısından oldukça etkili bir güvenlik önlemi olduğunu söyleyebiliriz.  

Fiziki Olarak Yan Yana Gelemediğiniz Yakınlarınıza Yardım Etme İmkanı Tanır

Koronavirüs tehlikesi devam ederken pek çoğumuz yüksek risk grubunda sayılan sevdiklerimizle görüşememenin üzüntünü yaşıyoruz. İlgili kişilerin iyi olup olmadıklarını görmek kuşkusuz hepimizin en çok ihtiyaç duyduğu şey.  Ancak bir araya gelerek sosyalleşmek sizin ve sevdiğiniz kişi için bulaş riskini artıracağı gerçeği ortadayken en azından yan yana olmadığınız yakınlarınızın veya aile büyüklerinizin gözetimi için teknolojiden destek almanızın oldukça doğru bir çözüm olduğunu düşünüyoruz. 

Sisteme erişmenize izin verdikleri sürece kamera ya da görüntülü bir alarm sistemine sahip olan yakınlarınızın iyi olup olmadığı görebilir, ilaç saati benzeri günlük rutinlerini kolayca kontrol edebilirsiniz.

Kendilerini hasta hissetmeye başlarlarsa ve yardıma ihtiyaç duyarlarsa, düğmeye basmaları halinde alarm izleme merkezi tarafından ilgili adrese acil sağlık hizmetleri gönderileceğini bilmenin de içinizi oldukça rahatlatacağı düşüncesindeyiz.

Sosyal Medya'da Paylaş:
Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

Aydınlatma Metni kapsamında Kimlik ve iletişim bilgilerimin Securitas Alarm İzleme ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından bildirdiğim iletişim kanalları üzerinden iletişim bilgilerime tanıtım, kampanya, reklam, promosyon gibi içeriklere sahip ticari elektronik iletiler gönderilmesi amacıyla işlenmesine ve bununla sınırlı olarak hizmet alınan üçüncü taraflar ile paylaşılmasına