bilgisayar

Twitter Logosunun Yenilenen Hikayesi

twitteryenilogo

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte birçok uygulamayı aktif olarak kullanmaya başladık. Hayatımızın olağan akışına hızlıca adapte olan bu uygulamalar arasında en popüler olanlardan biri de Twitter oldu. Uygulama içinde yapılan değişikliklerin kullanıcılarla paylaşılması ve yeniliklere gelen tepkilerin artması sebebiyle Twitter bir süredir gündemde
olmaktan vazgeçmiyor. Neredeyse hepimizin kullandığı bu uygulamayı gelin biraz yakından tanıyalım…


Twitter; Jack Dorsey, Evan Williams, Biz Stone, Noah Glass tarafından 21 Mart 2006’da kurulan ve uygulamanın ana fikrinin, kullanıcıların 140 karakterlik kısa mesajlarla, yani "tweet"lerle düşüncelerini, haberleri, görselleri ve bağlantıları paylaşmasına olanak tanıyan bir fikir oluşumudur. Twitter 2006’da kurulmuştur fakat Türkiye'de resmi olarak 2009 yılında kullanılmaya başlanmıştır.


Zamanla daha da sık kullanılmaya başlanan uygulamamız Twitter’ı, Elon Musk 25 Nisan 2022 tarihinde yaklaşık 44 milyar dolara satın aldı. Satın aldığı günden bugüne birtakım yenilikler yapan Musk’ın öne çıkan gelişmelerine göz atalım…

Elon Musk'ın gelmesiyle hangi gelişmeler yaşandı? İşte öne çıkanlar: Twitter'a görüntülü ve sesli aramaların yakında geleceği duyuruldu. Financial Times tarafından aktarılan bir başka gelişmede ise platforma 'ödeme özelliği sunma' planlarıydı.


Mavi tik için ücretli abonelik getirildi. Twitter'ın içerik aboneliklerinden yüzde oranında kesinti yapacağı ortaya çıktı. Twitter Blue kullanan kişiler için iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğinin ekleneceği duyuruldu.
Yapılan paylaşımlardan ücret alınmasına yönelik yeni bir adım atıldı. Binlerce kişinin işten çıkartılmasıyla şirketin ana çalışanları yenilendi. Aynı şekilde yönetim kadrosu da güncellendi.
Güncel olan son gelişme ise klasikleşmiş Twitter logosu X ile yenilendi.

Sosyal Medya'da Paylaş:
Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

Aydınlatma Metni kapsamında Kimlik ve iletişim bilgilerimin Securitas Alarm İzleme ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından bildirdiğim iletişim kanalları üzerinden iletişim bilgilerime tanıtım, kampanya, reklam, promosyon gibi içeriklere sahip ticari elektronik iletiler gönderilmesi amacıyla işlenmesine ve bununla sınırlı olarak hizmet alınan üçüncü taraflar ile paylaşılmasına