#Evdekal Döneminde Dünyanın En Önemli Müzelerini Ücretsiz Sanal Turlarla Keşfedin

#Evdekal Döneminde Dünyanın En Önemli Müzelerini Ücretsiz Sanal Turlarla Keşfedin

Sanal gerçeklikle desteklenen dünyaca ünlü 13 müze sizleri evinizden katılabileceğiniz çevrimiçi turlarla, çok özel sergilerin tadını çıkarabileceğiniz, sanat ve tarih dolu, sürükleyici bir deneyime davet ediyor.

Pandemi sürecinde dışarıya çıkmadan yapabileceğiniz farklı bir şeyler arıyorsanız ve biraz değişikliğe ihtiyacınız varsa, dizüstü bilgisayarınızı, tabletinizi veya telefonunuzu alın ve sanata doyacağınız, birbirinden değerli yolculuklar için bize katılın.

Londra'daki British Museum, Amsterdam'daki Van Gogh Müzesi, New York’taki Guggenheim Müzesi, San Petersburg‘daki Ermitaj Müzesi ve daha fazlası için, kısa açıklamalarımız sonrasında koyduğumuz yönlendirmelerin üzerine tıklayarak, dünya mirası sanat eserlerini keşfe çıkabilirsiniz.

Kanepenizin Konforunda, En Ünlü Sanat ve Kültür Merkezi Müzelerin Çevrimiçi Sergilerini Gezmeye Hazır mısınız?

 1. Louvre Müzesi - Paris, Fransa

Tarih öncesi çağlardan, 21. yüzyıla kadar uzanan eşsiz bir koleksiyonun sergilendiği Louvre Müzesi, resmi web sitesi üzerinden, sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği sergi odalarının ve galerilerinin incelenebildiği, ücretsiz çevrim içi turlar düzenliyor. Yaklaşık 10 futbol sahası büyüklüğündeki müze, Leonardo Da Vinci, Albercht Altdorfer, Donatello, Michelangelo gibi büyük sanatçıların eserlerini görüntüleme şansı sunan online gezileri ile kültürle iç içe olmaktan keyif alanlar için tarih ve sanat dolu ideal bir gözlem fırsatı sunuyor.

Louvre Müzesi sanal turu için tıklayınız.

 1. Bergamon (Bergama) Müzesi – Berlin, Almanya 

Ağırlıklı olarak, Alman arkeologların Osmanlı topraklarında etkili oldukları 19. yüzyıl sonları ve 20. yüzyıl başlarındaki kazılarında ulaştıkları eserlerin yer aldığı Bergama Müzesi’nin teşhirinde, Bergama Zeus Sunağı, Bergama Athena Tapınağının Girişi ,Babil İştar Kapısı, Milet Pazar Kapısı ve Mshatta Alınlığı gibi birçok arkeolojik yapının rekonstrüksiyonları ve bu yapılara ait eserler bulunuyor. Pandemi sürecinde bilgisayarınızın başından kalkmadan, müzeyi çevrimiçi turlarla gezme şansınız var.

Bergamon Müzesi sanal turu için tıklayınız.

 1. British Museum - Londra, Birleşik Krallık

Tüm dünyadan toplanan Eski Çağ ve Antik Çağ yapıtları ve büyük ölçüde kitap, el yazması, madalya ve çizimlerden oluşan etnografya koleksiyonları ile dikkat çeken British Museum, google street view ile ziyaretçilerine, salonlarını gerçekten dolaşıyormuş gibi hissettiriyor. Sanatseverler adına evlerinden çıkmadan, yaklaşık yedi milyondan fazla nesnenin peşinden giderek, iki milyon yıllık insanlık tarihi ve kültürünün izini sürme şansına sahip olmanın, oldukça heyecan verici olduğuna şüphe yok.

British Museum sanal turu için tıklayınız.

 1. Metropolitan Sanat Müzesi - New York, Amerika Birleşik Devletleri

Teşhirde, dünyanın dört bir yanından toplanan 2 milyondan fazla sanat eserine ev sahipliği yapan Metropolitan Sanat Müzesi pandemi sürecinde, Vincent van Gogh, Jackson Pollock ve Giotto di Bondone gibi sanatçıların yapıtlarını online ziyaretçilerinin beğenisine sunuyor. Adeta gösterişli bir sanat mabedi gibi varlığını sürdüren Metropalitan’ın havasını, sanal turlara katılarak, evinizin konforlu ortamında koklama ayrıcalığını kaçırmayın.

Metropolitan Sanat Müzesi sanal turu için tıklayınız.

 1. Ermitaj Müzesi - San Petersburg, Rusya

Ekim Devrimi sırasında ve önceki yıllarda yaşanan savaşlar nedeniyle taşınma ve kaçırma gibi olaylar sırasında ciddi eser kaybına uğrasa da Ermitaj Müzesi, sahip olduğu 3 milyondan fazla sanat eseri ile dünya üzerindeki en önemli sanat merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Üstelik müze, sahip olduğu tablo sayısının fazlalığıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başarmış halde. Günümüzde eşsiz bir kültür cenneti olarak varlığını sürdüren Ermitaj Müzesi’nin sanal turunda, dünyanın ilk halısı ve ünlü Rönesans sanatçısı Picasso’nun tabloları da dahil olmak üzere eşsiz değerdeki yüzlerce eseri görebilirsiniz.

Ermitaj Müzesi sanal turu için tıklayınız.

 1. Guggenheim Müzesi New York- Amerika

Dış cephesi gökyüzüne doğru kıvrılan ikonik mimarisi ve 28 metre yüksekliğindeki büyük galeri boşluğu ile dikkat çeken Guggenheim, Empresyonist, Post-Empresyonist, Modern ve Çağdaş dönemlerden inanılmaz sanat eserlerine sahip.

Siz de Rudolf Bauer, Marc Chagall, Fernand Léger ve László Moholy-Nagy gibi sanatçıların orijinal eserlerini teşhir salonlarına taşıyan müzeyi çevrimiçi olarak gezebilir, Carlo Accardi,  Alberto Burri, Coa Fei, Poul Chan, Salvador Dali, Yves Klein, Barbara Kruger, Henri Lourens gibi isimlerin dünyaca ünlü birçok yapıtını görme şansını yakalayabilirsiniz.

Guggenheim Müzesi sanal turu için tıklayınız.

 1. Smithsonian Ulusal Doğa Tarihi Müzesi - Washington, DC, Amerika Birleşik Devletleri

1910 yılında açılan, yaklaşık 18 futbol sahası büyüklüğündeki Smithsonian Ulusal Doğa Tarihi Müzesi, yaklaşık 126 milyon obje ile dünyanın en büyük koleksiyonuna sahip durumda. En çok ziyaret edilen müzelerden biri olan Smithsonian Ulusal Doğa Tarihi Müzesi’ni, çevrim içi turla gezebilir, dinozor iskeletleri ve muazzam doğal taşlar da dahil olmak üzere teşhirdeki tüm eserleri görüntüleyebilirsiniz.   

Smithsonian Ulusal Doğa Tarihi Müzesi sanal turu için tıklayınız.

 1. Van Gogh Müzesi – Amsterdam, Hollanda

Vincent Van Gogh‘un, 37 yıllık hayatına sığdırdığı yaklaşık 2000 eserinin arasından 200 resminin ve 500 kadar taslak çizimlerinin yanı sıra, çoğunu kardeşi Theo’ya yazdığı mektuplarının ve Japon baskılarının sergilendiği Van Gogh Müzesi koleksiyonunda, sanatçının ölmeden önce yaptığı son esere de yer veriliyor. Hollandalı ünlü ressamdan esinlenerek resim yapan çağdaş sanatçıların yapıtlarının da teşhir solanlarına taşındığı müzenin tadını, sanal tur yoluyla çıkarabilirsiniz.

Van Gogh Müzesi sanal turu için tıklayınız.

 1. Salvador Dali Müzesi - Girona, İspanya

Her yapıtıyla dünyayı sarsan, gerçeküstü sanatın gelmiş geçmiş en iddialı temsilcisi İspanyol ünlü ressam Salvador Dali’nin, hayattayken eserlerini koymak için tiyatro binasında tasarladığı ve ilk sergisini binanın ikinci katında gerçekleştirdiği müze, 4000 kadar resim ve heykel barındırıyor. Sanatçının delilik ile dahilik arasında savrulan hayatının ve kariyerinin izlerini taşıyan Salvador Dali Müzesi’ni dijital ortamda gezebilirsiniz.

Salvador Dali Müzesi sanal turu için tıklayınız.

 1. Orsay Müzesi- Paris, Fransa

Empresyonist ressamlardan Monet, Degas, Renoir, Cezanne tablolarının ve Rodin ve Gauguin heykellerinin sanatseverlerle buluştuğu Orsay Müzesi aynı zamanda 848 - 1915 yılları arasında yaratılmış mobilyalara ve çekilmiş fotoğraflara da ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en önemli müzeleri arasında gösterilen ve oryantalizmin temsilcisi Osman Hamdi Bey’in “Şehzade Türbesinde Derviş” adlı tablosunun da dahil olduğu Orsay Müzesi’nin koleksiyonunun bir kısmını online olarak inceleyebilirsiniz.

Orsay Müzesi sanal turu için tıklayınız.

 1. Rijksmuseum (Rijks Müzesi) – Amsterdam, Hollanda

1400-1900 yılları arasındaki dönemi kapsayan bir milyondan fazla sanat eserin ve tarihi değer taşıyan yapıtın yer aldığı Rijksmuseum koleksiyonunun, günümüzde sadece bir bölümü sergilense de herkese açık sanal tur kapsamında, Rembrandt ve Jan Vermeer gibi Hollanda Altın Çağı'nın önde gelen sanatçılarının ustalık eserlerini görebilme fırsatınız bulunuyor.

Rijksmuseum sanal turu için tıklayınız.

 1. Uffizi Galerisi – Floransa, İtalya

Bu az bilinen Uffizi Galerisi, İtalya'nın ünlü Medici ailesine ait olan Michaelangelo, Botticelli, Giotto, Titan Da Vinci, Rafaello ve çağdaşlarının eserlerini içeren sanat koleksiyonu ile dünyanın en eski müzelerinden biri olarak kabul ediliyor.

1560 yılında Giorgio Vasari tarafından inşa edilen Uffizi Galerisi’ni online olarak gezerken, İtalyan sanatçılar gibi Rembrandt, Velazquez, Delacroix gibi Avrupalı ünlü isimlerin de çalışmalarını görebilir, teşhir alanında sergilenen birbirinden değerli heykel, el yazması, taslak ve tarihi objeleri kanepenizin rahatlığında inceleyebilirsiniz.

Uffizi Galerisi sanal turu için tıklayınız.   

 1. Vatikan Müzeleri – Vatikan

Roma Katolik Kilisesi tarafından Rönesans döneminde inşa edilen ve Bernini, Raphael, Michelangelo, Caravaggio, Boticelli gibi ünlü sanatçıların ölümsüz eserlerinin sergilendiği Vatikan Müzeleri, papaların yüzyıllar boyunca tüm dünyadan topladığı heykel, resim, harita benzeri parçalara sahip. Yorulunca bahçesinde uzun uzun dinlenme fırsatı yakalanması pandemi nedeniyle şu an için mümkün olmasa da online turlar yoluyla müzenin ikonik sergilerinin keyfi çıkarılabilir.

Vatikan Müzeleri sanal turu için tıklayınız.

Sosyal Medya'da Paylaş:
Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

Aydınlatma Metni kapsamında Kimlik ve iletişim bilgilerimin Securitas Alarm İzleme ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından bildirdiğim iletişim kanalları üzerinden iletişim bilgilerime tanıtım, kampanya, reklam, promosyon gibi içeriklere sahip ticari elektronik iletiler gönderilmesi amacıyla işlenmesine ve bununla sınırlı olarak hizmet alınan üçüncü taraflar ile paylaşılmasına