bilgisayar

Tıbbi Alarm Sistemi Hakkında Merak Ettikleriniz

Tıbbi Alarm Sistemi Hakkında Merak Ettikleriniz

Bir yerlere yetişmek ve işlerimizi yoluna koymak için günlük hayatın telaşına kendimizi fazlaca kaptırdığımız sırada başımıza gelen ani bir kaza veya baş edilmesi güç bir hastalık, insan sağlığının her şeyden önemli olduğunu hatırlamamıza neden olur.

Dengeli beslenmek ve düzenli egzersiz yapmak gibi alışkanlıkları kendimiz için mutlaka hayatımıza dahil etmemiz gerekse de sağlıklı yaşam konusunda kontrol edemeyeceğimiz şeyler olduğunu da göz ardı edemeyiz.

Örneğin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi verilerine göre 65 yaş üstü her üç yetişkinden biri her yıl düşüyor ve düşme sonucunda ağır yaralanmalara maruz kalıyor. 

Yine aynı merkez, kalp krizi gibi önemli sağlık sorunlarında erken tedavinin önemine dikkat çekerek, tıbbi müdahale çabuk şekilde yapılırsa, hayatta kalma oranlarının büyük ölçüde arttığını vurguluyor.

İnsan sağlığının önemine inandığımızdan, Tepe Tıbbi Alarm Sistemi ile aniden meydana gelen ev kazalarında ve kişinin kendisini tıbbi tehlike altında hissettiği durumlarda kullanıcılarımıza, ihtiyaç duydukları desteği sağlıyoruz.

Bu haftaki yazımızda, Tepe Tıbbi Alarm Sistemimiz hakkında en çok karşılaştığımız soruları yanıtlamaya çalıştık.

Cevaplarımızın, Tıbbi Alarm Sistemine sahip olmaları noktasında ikna etmekte zorlandığınız yaşlı ebeveynlerinizle, faydaları hakkında konuşmanıza yardımcı olacağına, kendinizin ve ailenizin sağlığı için atacağınız güçlü bir adamın yolunu açacağına inanıyoruz.

  • Tıbbi Alarm Sistemi Nedir? Neden tıbbi alarm sistemi isteyeyim?

Kullanıcılarına; yaşam alanı içerisinde sıkça karşılaşılan düşme, kayma benzeri ev kazaları, ağır rahatsızlıklar veya aniden gelişen bir hastalık sonucunda ihtiyaç duydukları acil tıbbi desteği sağlar. 

Siz veya bir aile üyeniz, acil tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyduğunda, panikleyerek vakit kaybetme ihtimalinizi ortadan kaldırır.

Sistem özellikle inme ve felç benzeri erken müdahalenin insan sağlığı için altın değerinde olduğu durumlarda hastaya, hızlı tıbbi müdahale yapılmasına imkan tanır. 

  • İhtiyacım olduğunda acil tıbbi müdahale için ne kadar beklemem gerekir?

Geçen her saniyenin, hastanın hayatta kalma şansını doğrudan etkilediği bilinciyle hareket ediyor, kullanıcının çağrısını alır almaz en yakın ambulansı, ilgili adrese yönlendiriyoruz.

  • Tıbbi alarm sistemi nasıl çalışıyor? Kullanımı karmaşık mıdır?

Acil tıbbi müdahale ihtiyacı doğan kullanıcı, alarm sisteminde bulunan uzaktan kumandasını kullanarak veya doğrudan şifre panelinin üzerindeki düğmeye basarak, Tıbbi Alarm Sitemini aktif hale getirir.

Tepe Alarm İzleme Merkezine ulaşan çağrıyı alan operatörlerimiz, kullanıcıyı arayarak kişinin tıbbi durumu hakkında bilgi alır ve ambulansı vakit kaybetmeden ilgili adrese yönlendirilir.

  • Telefonla bana ulaşacak İzleme Merkezi çalışanı, acil durumlarla ilgili yeterli donanıma sahip mi?

Tüm Tepe Alarm İzleme Merkezi operatörleri, gelen her türden çağrıyı, en doğru şekilde yanıtlamak için gerekli olan eğitimleri alan, donanımlı kişilerden oluşmaktadır.

  • Elektrik kesildiğinde tıbbi alarm sistemim çalışır mı?

Elektrik kesintisi durumlarında alarm panelinize bağlı akü devreye girer ve minimum 8 saat kesintisiniz olarak çalışır.

  • Siren yerinden sökülür ya da kablosu kesilirse tıbbi alarm sistemi çalışmaya devam eder mi?

Sistemimiz, benzeri aksaklıkların yol açabileceği sonuçlar göz önünde bulundurularak, kullanıcı güvenliğini her şeyin üstünde tutulacak biçimde tasarlanmıştır.

Siren yerinden sökülür ya da kablosu kesilirse, sirenin içerisindeki akü devreye girer ve siren akü bitene kadar çalışmaya devam eder.

Bu tür durumlarda Tepe Alarm İzleme Merkezi’ne sirene müdahale edildiğine dair sinyal ulaşır ve Alarm İzleme Merkezi, yetkilileri en hızlı şekilde bilgilendirir.

Yetkili onayı ile olay yerine ilgili kolluk kuvvetleri (polis, itfaiye, ambulans) yönlendirmesi gerçekleştirilir.

  • Taşınırsam tıbbi alarmımı, yeni adresimde de kullanabilir miyim? götürebilir miyim?
  • Ya yanlışlıkla düğmeye basarsam?

Gelen her çağrıya vakit kaybetmeden geri dönen Alarm İzleme Merkezi operatörlerimize, söz konusu çağrıyı yanlışlıkla yaptığınızı söylemeniz herhangi bir soruna yol açmaz.

 

Sosyal Medya'da Paylaş:
Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

Aydınlatma Metni kapsamında Kimlik ve iletişim bilgilerimin Securitas Alarm İzleme ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından bildirdiğim iletişim kanalları üzerinden iletişim bilgilerime tanıtım, kampanya, reklam, promosyon gibi içeriklere sahip ticari elektronik iletiler gönderilmesi amacıyla işlenmesine ve bununla sınırlı olarak hizmet alınan üçüncü taraflar ile paylaşılmasına