bilgisayar

Tek Ebeveynlerin Hayatlarını Kolaylaştıracak Basit ve Etkili Güvenlik Adımları

Tek Ebeveynlerin Hayatlarını Kolaylaştıracak Basit ve Etkili Güvenlik Adımları

Genellikle, bekar bir anne veya baba olmakla ilgili en büyük zorluk, birey olarak hayatın içerisinde ayakta kalmaya çabalarken aynı zamanda çocukların ihtiyaçlarını eksiksiz biçimde karşılamaya çalışma noktasında yaşanıyor.

Hem çalışan hem de ebeveyn rolünü üstelenmek, zaman zaman baskı ve kaygı hissinin de yoğunlaşmasına neden oluyor.

İhtiyaç duydukları acil durumlarda, her an çocuklarının yanında olmama düşüncesi, bekar ebeveynleri en fazla yıpratan konuların başında geliyor. 

Neyse ki, hepinizin kendimizin ve sevdiklerimizin, dış tehditlerden korunmasını sağlamak için atabileceği pek çok adım var. 

Bu gerçekten hareketle, bloğumuzun bu yazısında, yeni bir hayata adım atan bekar ebeveynlerin işlerini kolaylaştıracak, evlerini ve çocuklarını güvende tutmalarına yardımcı olacak önerilerimizi sıraladık.

 

Hayata Yeni Bir Başlangıç Yapanlar için Küçük Detaylar Önem Taşır

Bekar bir ebeveyn olarak, medeni halinizdeki değişim, eski alışkanlıklarınızı gözden geçirme zamanınızın geldiğinin de işaretçisidir.

Eskiden güvenilen insanların varlığı, bugün huzursuzluk nedeniyse eğer alabileceğiniz güvenlik önemlerinin ilkini, kilitlerinizi değiştirme noktasında gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni bir eve taşındıysanız, anahtarlarınızı kaybettiyseniz veya nerede olduklarını bilmiyorsanız, zaman kaybetmeden yine aynı yönteme başvurmaktan lütfen kaçınmayın.

Aynı zamanda güvenli alanınızı korurken, istenmeyen girişleri önlemek adına gerekli olan bakım ve onarım işlemlerini yaptırarak, kapı ve pencerelerinizi güçlendirmeniz de yararınıza olacaktır.

Kişisel Güvenlik Çemberinizi Oluştururken Çevrenizden Destek Almaya Ne Dersiniz?

Eğer bekar bir ebeveynseniz, eviniz, çalışma ve sosyal hayatınız sebebiyle uzun süre boş ve savunmasız durumda kalır.

Çocuklarınızı ve evinizi korumak adına acil durumlarda bağlantıya geçebileceğiniz, arkadaşlarınız, aile bireyleriniz ve komşularınızı kapsayan etkili bir çekirdek grup kurmanız, olası tehlike anlarında, paniklemeden sağlıklı bir biçimde en doğru adımı atmanıza yardımcı olur.

Çevrenizde, evinize hızlı bir ziyarette bulunarak, gözlemlerini size aktaracak yakınlarınızın olması, karşılaştığınız durumun içeriği ve ciddiyeti hakkında bilgi edinmenizi kolaylaştırır.

Özellikle, güven duyduğunuz komşulara sahip olmanız, evinize göz kulak olmalarının ötesinde, çocuklarınızın eve giriş-çıkış saatlerini kontrol altına almanıza, evinizi gözetlediğinden haberdar olmadığınız olası potansiyel suçlulara karşı önlem almanıza da katkı sunar.

Kişisel ve Sosyal Hayatınıza dair Bilgileriniz Hakkında Ketum Olmanızda Yarar Var 

Çevrimiçi olarak bazı bilgileri paylaşırken iki kere düşünmekte yarar var.

Kişisel ve sosyal hayatına dair bilgileri paylaşmak konusunda cömert davranan sosyal medya kullanıcıları, yeni bir hayata geçiş yaparken, yaşamlarının belirli yönlerinin gizli kalması noktasında sıkıntı yaşayabilir.

Örneğin, yalnızca çekirdek ailenizin ve yakın arkadaşlarınızın, çocuklarınızla yalnız yaşadığınızı bilmesi, güvenliğiniz açısından önem taşıyan bir detaydır.

Katılacağınız sosyal faaliyetlere veya gerçekleştireceğiniz tatillere dair bilgileri çevrimiçi olarak paylaşmanız da kötü niyetli kişiler adına, geride bıraktığınız çocuklarınızın evde yalnız ve savunmasız olduğunun işaretçisidir ve harekete geçmeleri noktasında, cesaretlenmelerine neden olabilir.

Kısacası sınırlarını yalnızca kendinizin çizebileceği paylaşım özgürlüğünüzün, bazı durumlarda sevdiklerinizin güvenliğini tehdit edebileceği gerçeği ile istenmeyen durumla karşılaşmadan, yüzleşmenizde yarar var.

Ev Güvenliğine Yatırım Yapmanın Tam Zamanı

Bekar ebeveynlerin en önemli sorunlarının başında gelen, evlerini ve çocuklarını güvende tutma arzusu, son derece haklı bir istek.

Modern hayatta çalışan, düzenli olarak sosyalleşen, çocuklarının ihtiyaçlarına çoğu zaman tek başına cevap vermek zorunda kalan bekar ebeveynler için aynı anda iki farklı yerde birden olmak mümkün değil. Hal böyleyken sevdiklerini ve evlerini dış tehditlerden uzak tutmak isteyen boşanmış anne ve babalar için profesyonellerden destek almak hem kaygılarını azaltmaya hem de stresi hayatlarından uzaklaştırarak, yaşam kalitelerinin artmasına yardımcı oluyor.

7/24 güvenlik sağlayan ev alarm sistemleri, anlık görüntülemeye imkanı da tanımalarının yanı sıra tehlike anında destek veren izleme merkezleri ile hem çocuğunuzu ve evinizi korur hem de çocuğunuzun potansiyel risklere karşı güvende olduğundan emin olmak istediğiniz zamanlarda, ihtiyacınız olan güven duygusunu verir.

Sosyal Medya'da Paylaş:
Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

Aydınlatma Metni kapsamında Kimlik ve iletişim bilgilerimin Securitas Alarm İzleme ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından bildirdiğim iletişim kanalları üzerinden iletişim bilgilerime tanıtım, kampanya, reklam, promosyon gibi içeriklere sahip ticari elektronik iletiler gönderilmesi amacıyla işlenmesine ve bununla sınırlı olarak hizmet alınan üçüncü taraflar ile paylaşılmasına