bilgisayar

Plajda Yolunuzu Bekleyen Birileri Var

Plajda Yolunuzu Bekleyen Birileri Var

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte kumsallar; stresini kısa bir kaçamakla atmak isteyen günübirlikçiler ve  tüm yılın yorgunluğundan arınmak isteyen tatilcilerin yanı sıra her yıl olduğu gibi hırsızların da en gözde tercihlerinden biri haline geldi.

Güneşlenirken azıcık kestirmek ve sevdikleriyle birlikte denizin tadını çıkarmak isteyenleri yakından takip eden plaj hırsızları, göz açıp kapayıncaya kadar insanların değerli eşyalarını çalmanın çeşitli yollarını geliştirmişler. Hal böyleyken rahatlamak için geldiğiniz bir ortamda, akıllı cep telefonu, kamera gibi maddi değeri yüksek eşyaların ufacık bir dikkatsizlikte çalınacağını düşünerek her an tetikte olmak herkesi strese sokar.

Deniz, Kum, Güneş Keyfinizi Koruma Altına Almaya Ne Dersiniz?

İster denizde olun ister havuz kenarında, güneş gözlüğünüzden cüzdanınıza tüm eşyalarınızı nasıl güvenli bir şekilde saklayacağınızı bilmeniz, sizi yaşanacak bir hırsızlık olayının mağduru durumuna düşmekten kurtarır.

Uygun çanta seçiminden yanınızda bulunduracağınız fazladan bir adet poşete, doğru insanlarla kuracağınız iletişimden cankurtaran kabinine yakın olmaya özen göstermeye kadar alacağınız pek çok basit yöntem, geçireceğiniz keyif dolu bir günü ileride yad edeceğiniz güzel hatıraya dönüştürmek için yeterli olacaktır.

Konakladığınız tesiste ya da gittiğiniz plajda kiralık kasa hizmeti veriliyorsa işiniz oldukça kolay. Bu hizmeti vermeyen bir noktadaysanız ya da  telefonunuzun veya cüzdanınızın her an yanınızda olmasını istiyorsanız eğer, sizin gibi güneşli günleri çok seven plaj hırsızlarının işini zorlaştıracak yollar hakkında fikir sahibi olmanızda yarar var.

Doğru Plaj Çantası Seçimi Oldukça Önemli

Deniz kremi, yedek mayo gibi klasik plaj malzemeleri  haricinde telefonunuzdan araba anahtarınıza, cüzdanınızdan kameranıza kadar her şeyi içine koyabileceğiniz, düğümlenir saplı büzgülü bir plaj çantası seçmenizi tavsiye ederiz. Hem yüzerken hem de güneşlenirken ağzını sıkıca düğümlediğiniz çantanızı, tercihinize göre şezlongunuza ya da deniz şemsiyenize ikinci bir düğümle bağlamanız kolay bir hedef olmanızı engeller. Hırsızlar çevrenin dikkatini çekmemek için çantanın düğümünü çözmekle vakit kaybetmek istemeyecektir.  

Gelişmiş kilitleme özelliklerine sahip olarak üretilen plaj çantaları da aynı amaçla tasarlandığından, düğüm atma zahmetine girmek istemeyen kullanıcılar için ideal bir alternatif olacaktır.

Siz Uzaktayken Eşyalarınıza Göz Kulak Olabilecek İnsanlarla Sosyalleşin 

Tatilinizi çocuklarınızla, sevgilinizle ya da tek başınıza geçiriyorsanız,  yüzerken plaj çantanızı şezlongunuzda yalnız bırakmak zorunda kalabilirsiniz. Söz konusu durum yaşanmadan önce  plajda doğru insanlarla sosyalleşmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Vereceğiniz bir selam ve sonrasında kuracağınız birkaç nazik cümle; arkadaşlarınızla, çocuklarınızla  ya da yalnız olduğunuz için tek başınıza yüzmek istediğinizde,  güvenilir bulduğunuz yaşlı insanlardan veya çocuklu çiftlerden eşyalarınıza  göz kulak olmaları konusunda ricada bulunmanızın yolunu açacaktır.

Su Geçirmeyen Kilitli Torba ve Çantalar Yüzerken Sınırsız Özgürlük Sağlıyor

İnternetten tüm özelliklerini inceledikten sonra  kolayca sipariş verebileceğiniz su geçirmeyen kilitli torbalar ve çantalar, işini sağlama almak isteyen tatilcilere aradıkları konforu sağlıyor.

Su geçirmeyen kilitli kılıflar kullanıcılara, içine yerleştirilen cep telefonunu denizde ya da havuzda yanlarına alma şansının yanı sıra  su altında eğlenceli fotoğraflar çekme fırsatı da veriyor.

Takılan bel aparatıyla, yüzerken sizi arkanızdan takip eden su geçirmeyen çantalar ise dilediğiniz tüm eşyaların deniz keyfi yaparken yanınızda güvende olmasına yardımcı oluyor.

Tatile özgürlük katma konusunda oldukça başarılı bu iki ürün, tanımadığı insanlara bağımlı olmak istemeyenler için oldukça uygun.

Buz Dolabı Poşeti Marifetini Es Geçmeyin

Pek çoğumuz çalınmasını istemediğimiz eşyalarımızı  bir havlu altına gizleyerek, yaz tatilinin en keyif alınması gereken anlarını diken üstünde geçirmişizdir.

Sıradan bir buz dolabı poşetinin hırsızlık kaygınızı ortadan kaldırmaya yardımcı olabileceğini söylesek?

Kimsenin izlemediğinden emin olduktan sonra saklamak istediğiniz eşyaları basit bir buz dolabı poşetinin içine koyun. Elinizle açtığınız küçük bir çukura ağzını düğümlediğiniz poşeti yerleştirin ve üzerini kumla, dikkat çekmeyecek biçimde kapatın.

Bu yöntem sayesinde, yüzerken bir arkadaşınızı ya da  aile üyenizi geride bırakmadan ve eşyalarınızı göz hapsinde tutma zahmetinden kurtularak eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Can Kurtaran Kabinine Yakın Bir Noktada Olmanız Riskleri Azaltır

Özellikle yalnız tatil yapan biriyseniz, tüm gününüzü geçireceğiniz yerin her an tetikte olan can kurtaran kabinine yakın olması, olası bir hırsızlık girişimi ihtimalini azaltacaktır. Söz konusu kişinin mesleki olarak dürbün kullanması, hırsızlık yapacak kişi üzerinde deşifre olma korkusu nedeniyle caydırıcı bir etkiye neden olacaktır.

Sosyal Medya'da Paylaş:
Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

Aydınlatma Metni kapsamında Kimlik ve iletişim bilgilerimin Securitas Alarm İzleme ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından bildirdiğim iletişim kanalları üzerinden iletişim bilgilerime tanıtım, kampanya, reklam, promosyon gibi içeriklere sahip ticari elektronik iletiler gönderilmesi amacıyla işlenmesine ve bununla sınırlı olarak hizmet alınan üçüncü taraflar ile paylaşılmasına