destek merkezi

Merak Ettikleriniz

Securitas Alarm sistemi, içerisinde yer alan dedektörler sayesinde hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, su baskını ve tıbbi müdahale gerektiren acil durumlarda evinize ya da işyerinize polis, ambulans ya da itfaiye gibi birimlerin en hızlı şekilde yönlendirilmesini sağlar. 7/24 hizmet veren Securitas Alarm İzleme Merkezi sayesinde alarm sisteminizden gelen sinyaller devamlı olarak takip edilir ve mevcut uyarı sinyaline göre ilgili güvenlik birimlerine haber verilir.

Bu sistem ile kendinizi daha huzurlu hisseder, kaygılarınızdan arınmış bir hayata merhaba diyebilirsiniz.

Securitas Alarm İzleme Merkezi, Türkiye genelinde 365 gün 24 saat kesintisiz hizmet verir.

Türkiye'nin farklı coğrafyada (Ankara ve İstanbul) hizmet veren ilk yedekli Alarm İzleme Merkezi'dir.

Herhangi bir doğal afet ya da aksaklık durumunda bile yedekli sistemimiz sayesinde alarm sisteminizden kesintisiz sinyal ulaşmaya devam edecektir.

7/24 hizmet veren Securitas Alarm İzleme Merkezi sayesinde alarm sisteminizden gelen sinyaller devamlı olarak takip edilir ve mevcut uyarı sinyaline göre ilgili güvenlik birimlerine haber verilir.

Securitas Alarm İzleme Merkezi hizmeti, Securitas Alarm sisteminizin ayrılmaz bir parçasıdır. Güvenlik sisteminiz, herhangi bir Alarm İzleme Merkezi'ne bağlı olmadığı zamanlarda olası bir acil durumda size bir uyarı ulaşmamakta, sistem yalnızca lokal olarak çalışmaktadır. Güvenliğinizin tam kapsamlı bir güvenlik sistemi görevi görmesi için Securitas Alarm sisteminiz ile birlikte mutlaka Securitas Alarm İzleme Merkezi hizmetini de almanız önerilmektedir.

Müşterilerimizin her birinin önceden tanımlanmış bir güvenlik parolası bulunmaktadır. Acil durumlarda Securitas Alarm İzleme Merkezi müşteri temsilcisi, görüşmenin en başında bu güvenlik parolasını sorar ve doğru cevabın alınması halinde işlemlere devam eder.

Elektrik kesintisi durumlarında alarm panelinize bağlı akü devreye girer ve minimum 8 saat kesintisiz olarak çalışır.

Bu tür durumlarda sirenin içerisindeki akü devreye girer ve siren akü bitene kadar çalışmaya devam eder. Ayrıca, bu gibi durumlarda Securitas Alarm İzleme Merkezi'ne sirene müdahale edildiğine dair sinyal ulaşır ve Alarm İzleme Merkezi, yetkilileri en hızlı şekilde bilgilendirir. Yetkili onayıyla olay yerine ilgili kolluk kuvvetleri yönlendirmesi gerçekleştirilir.

Alarm kurulu iken evinize ya da işyerinize girdiğinizde ilk olarak şifre paneline önceden belirlediğiniz şifrenizi girmeniz gereklidir. Sistem sizi bu şekilde tanır. Evinize ya da işyerinize girerken sirenlerin yanlışlıkla çalmaması ve asılsız alarmları önlemek için sistem, size şifrenizi girmeniz için belirli bir süre tanımaktadır. Bu süreyi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Evet, mümkündür. Securitas Alarm sisteminizi 'Ev İçi Kurulum Modu'nda kurabilirsiniz. Ev İçi Kurulum Modu, mekanınızda siz içerideyken alarm oluşturacak hareket dedektörlerinin pasif, diğer dedektörlerin ise aktif durumda olduğu kurulum şeklidir. Böylelikle mekandaki kişilere hareket serbestliği tanınarak mekanın korunması amaçlanmıştır. Pencerelerinizde ya da kapılarda bulunan manyetik kontaklar sayesinde evinize,işyerinize dışarıdan izinsiz girişler olduğunda alarm devreye girmektedir. Bu özelliği kullanmak için hangi dedektörlerin aktif,pasif bırakılacağını montaj işlemleri sırasında teknik servis ekibimiz ile birlikte belirleyebilirsiniz.

Taşınmak istediğinizde evinizdeki ya da işyerinizdeki güvenlik sisteminizi yeni taşınacağınız mekanda rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz. Bunun için yeni taşınacağınız yerde uzman ekiplerimiz tarafından yeni bir mekan keşfi gerçekleştirilir ve bazen gerekli durumlarda ek dedektör ihtiyaçlarınız belirlenir. Bu sürecin sonunda sisteminizi eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Çalışanlarınızın şifrelerini geçici olarak iptal ettirmek için 7/24 uzaktan bağlantı hizmeti veren Securitas Alarm İzleme Merkezi'ni arayabilirsiniz. Alternatif olarak, şifre iptali yapmadan Securitas Alarm İzleme Merkezi'ni arayarak iş yerinizde çalışma olmadığını beyan edip özel tatil açılış alarmı ayarlayabilirsiniz. Bu durumda alarm sisteminiz şifre ile açılsa bile Securitas Alarm İzleme Merkezi, hangi kullanıcının şifresiyle açıldığını size bildirecektir.

Securitas Alarm İzleme Merkezi'ni arayarak işyerinizin mesai saatlerini bildirmeniz yeterlidir. Belirtilen mesai saatleri dışında şifreyle giriş yapıldığında, alarm izleme merkezimiz sizi SMS ile bilgilendirecektir. Ayrıca mesai saatlerini bildirdiğinizde, mesai saatleri sonunda alarmı kurmayı unutursanız, Securitas Alarm İzleme Merkezi yine SMS ile sizi bilgilendirecektir.

Securitas Alarm sisteminizle ilgili tüm arıza, bakım, nakil ve ilave dedektör talepleriniz için 444 83 73 / 3 numaralı hattı aramanız yeterlidir. Kiralık bir sistem kullanıyorsanız, taahhüt süresi boyunca; satın alınan sistemlerde ise iki yıl boyunca sisteminiz garanti kapsamındadır. Kullanıcı hatalarından kaynaklanan arızalar ayrıca ücretlendirilmektedir.

Evinize veya iş yerinize herhangi bir izinsiz giriş durumunda kameralı hareket dedektörleri olay anının 10 saniyelik videosunu Securitas Alarm İzleme Merkezi'ne iletmektedir. Securitas Alarm İzleme Merkezi, bu video içeriğini inceler ve olası yanlış bir alarmın filtresini yapar. Gerçek bir tehlike ve korunan alanın ihlali tespit edildiğinde, Securitas Alarm Merkezi kolluk kuvvetleriyle irtibata geçmektedir.

Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

Aydınlatma Metni kapsamında Kimlik ve iletişim bilgilerimin Securitas Alarm İzleme ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından bildirdiğim iletişim kanalları üzerinden iletişim bilgilerime tanıtım, kampanya, reklam, promosyon gibi içeriklere sahip ticari elektronik iletiler gönderilmesi amacıyla işlenmesine ve bununla sınırlı olarak hizmet alınan üçüncü taraflar ile paylaşılmasına