güvenlik geçişi
sıcaklık nem kontrol

En iyi çevre kontrolü için sıcaklık, nem kontrolü ve otomasyon sistemleri

Tutarlı bir sıcaklık ve nem seviyesinin korunması, gıda üretimi, ilaç, veri merkezleri ve daha fazlası gibi birçok endüstri için kritik öneme sahiptir. Sıcaklık ve nem kontrol sistemleri, belirli bir alanda istenen çevre koşullarının karşılanmasını ve sürdürülmesini sağlayarak, içindeki prosesler ve ürünler için en uygun koşulları sağlar.

Sıcaklık, nem kontrol ve otomasyon sistemlerimiz, özellikle sıcaklık ve nem derecesi hassasiyetle takip edilmesi gereken ürünleri bulunan işletmeler tarafından yoğun olarak tercih edilir.

Arzu edilen sıcaklık ve nem değerlerinin dışına çıkılmasının istenilmediği; sağlık sektöründen gıda sektörüne kadar birçok alanda tercih edilmekle birlikte; server odaları ya da ecza depolarında da sıklıkla kullanılmaktadır.

Sıcaklık, nem kontrol ve otomasyon sistemlerimiz, verimlilikleri, doğrulukları ve maliyet etkinlikleri nedeniyle artık yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu sistemler, çevre koşullarının otomatik kontrolünü ve gerçek zamanlı izlenmesini sağlayarak çevre üzerinde daha fazla kontrol sağlar ve insan hatası riskini azaltır.

Belirlediğiniz sıcaklık ve nem değerlerini kontrol altına alıyoruz

Sistemimizde bulunan sıcaklık sensörleri ile sıcaklık takibi kolaylıkla yapılabilmektedir. Securitas Alarm İzleme Merkezi operatörleri, her sensör için ayrı ayrı alt ve üst sıcaklık limitleri tanımlayabilmektedir.

Kullanıcılarımızın isteği doğrultusunda sıcaklık için önceden belirlenen limit aşımı durumlarında gecikme/bekleme süreleri tanımlanabilmektedir. Örneğin, bu sayede dolap kapağının açılması durumunda hemen alarm verilmesi yerine önceden belirlenmiş olan 10 dakikalık tolerans süresinin tamamlanması ile alarm bildirimi gerçekleştirilir. Sistemimiz sıcaklıklar limit dışına çıktığında kullanıcılara sesli bildirim de yapabilmektedir.

Sıcaklık ve nem kontrol sistemleri nasıl çalışır?

Sıcaklık, nem kontrol ve otomasyon sistemlerimiz, tipik olarak belirli bir alandaki çevresel koşulları izlemek ve ayarlamak için sensörler, kontrolörler ve harekete geçirici sistemleri içerir.

Sıcaklık ve nem kontrol cihazı sensörler sayesinde sıcaklık ve nem seviyelerini ölçer ve kontrolörler ölçümleri istenen ayar noktalarıyla karşılaştırır. Harekete geçirici sistemler daha sonra, sistemin tasarımına bağlı olarak vanaları açıp kapatarak, fanları ayarlayarak veya ısıtıcıları veya soğutucuları etkinleştirerek çevre koşullarını ayarlar.

Sıcaklık, nem kontrolü ve otomasyon sistemlerinin faydaları

Artan verimlilik: Sıcaklık ve nem kontrol sistemleri, çevresel kontrolde artan verimlilik sunar. Bu sistemler, istenen seviyeleri korumak için çevre koşullarını hızlı ve doğru bir şekilde ayarlayabilir, manuel ayarlama ihtiyacını azaltır ve üretkenliği artırır.

Geliştirilmiş doğruluk: Otomatik sistemler, çevre koşullarını gerçek zamanlı olarak sürekli olarak izleyip ayarlayabildikleri için manuel sistemlerden daha doğrudur. Bu, istenen koşulların sürekli olarak korunmasını sağlayarak insan hatası riskini azaltır.

Maliyet tasarrufu: Otomatik sistemler, enerji tüketimini ve çevresel kontrolle ilişkili maliyetleri azaltmaya yardımcı olabilir. Bu sistemler ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerinin kullanımını optimize ederek enerji israfını ve ilgili maliyetleri azaltabilir.

Uzaktan izleme ve kontrol: Birçok otomatikleştirilmiş sistem, kullanıcıların çevre koşullarını uzak bir konumdan izlemesine ve ayarlamasına olanak tanıyan uzaktan izleme ve kontrol yetenekleri sunar. Bu özellik özellikle büyük tesisler veya uzak konumlardaki tesisler için kullanışlıdır.

Securitas Alarm ile farklı bir dünya görün!

Securitas Alarm sıcaklık, nem kontrol ve otomasyon sistemlerimiz, çeşitli endüstriler için verimli, doğru ve uygun maliyetli çevresel kontrol sağlar. Bu sistem ile süreçler ve ürünler için en uygun ortam koşullarını sağlayarak, artırılmış verimlilik, iyileştirilmiş doğruluk, maliyet tasarrufu ve uzaktan izleme ve kontrol yetenekleri sunuyoruz.

Uzmanlardan oluşan ekibimiz, özel ihtiyaçlarınızı karşılayan ve aradığınız sonuçları sağlayan bir sistem tasarlamak ve uygulamak için yanınızda.

Securitas sıcaklık, nem kontrol ve otomasyon sistemlerimize sahip olmak için 444 83 73 çağrı merkezimizi arayabilir veya aşağıda bulunan formu doldurarak detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Sorularınızı yanıtlamaktan ve size kartlı geçiş ve otopark ihtiyaçlarınızı karşılayan özelleştirilmiş bir çözüm sunmaktan memnuniyet duyarız.

Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

Aydınlatma Metni kapsamında Kimlik ve iletişim bilgilerimin Securitas Alarm İzleme ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından bildirdiğim iletişim kanalları üzerinden iletişim bilgilerime tanıtım, kampanya, reklam, promosyon gibi içeriklere sahip ticari elektronik iletiler gönderilmesi amacıyla işlenmesine ve bununla sınırlı olarak hizmet alınan üçüncü taraflar ile paylaşılmasına