Bayram Yaklaşıyor! Bayram Tatili Süresince Evinizi Nasıl Güvende Tutarsınız?

Bayram Yaklaşıyor! Bayram Tatili Süresince Evinizi Nasıl Güvende Tutarsınız?

Yaklaşan bayram tatiliyle birlikte pek çoğumuz uzun süredir görmediği sevdikleriyle vakit geçirmek veya doğanın, denizin ve güneşin tadını çıkarmak için tatil planlarını tamamladı. 

Seyahate çıkma fikrinin içimizi ısıttığı şu günlerde özellikle ve gözetimsiz kalan yaşam alanında gelişebilecek yangın benzeri tehlikeli durumlar ise rahat bir tatil sezonu geçirmek isteyenleri kaygılandırır durumda. Bu tatsız olasılıklar moral bozucu olsa da neyse ki ev güvenliğinizi artırmak için atabileceğiniz bazı basit adımlar var.

Gelin hep birlikte unutulmaz bir bayram tatili geçirebilmeniz için hazırladığımız yazımızın detaylarına göz atalım.

Tatildeyken izleyebileceğiniz ev güvenlik ipuçları ve tavsiyeleri

​1. Seyahat planlarınızı gizli tutun

Tatil sezonunda seyahat etmeyi planlıyorsanız, seyahat planlarınızla dair kritik bilgileri sosyal medya ağlarınızdan vermemeye özen gösterin. Bir hırsız için en önemli bilgi evinizin ne zaman boş kalacağı bilgisi olduğundan nereye gittiğinizi veya evinize ne zaman döneceğinizi asla paylaşmayın.

Facebook, Instagram gibi hesaplarınızda en yüksek güvenlik düzeyine sahip olsanız bile seyahatiniz esnasında bu tür bilgileri paylaşmanız asla önerilmez.

2. Güvendiğiniz bir komşudan/tanıdıktan yardım isteyin 

Tatil günlerinde şehir dışına çıkmaya karar verirseniz, güvendiğiniz bir komşuya veya evinize kolayca ulaşabilecek bir yakınınıza haber verin ve evinize göz kulak olmalarını ve kuşku uyandıran şüpheli durumları bildirmelerini isteyin.

3. Yolculuk öncesinde fırınınızı ve bacanızı inceleyin

Ocaklar ve şömineler gibi ısıtma ekipmanları arızalandıklarında veya bakımları aksatıldığında oldukça tehlikeli hale gelebilirler.

Tatildeyken evinizi yangın tehlikelerinden korumak için seyahatiniz öncesinde aşağıdaki güvenlik tedbirlerini izleyin:

  • Fırınınızı bir uzmana kontrol ettirin.
  • Gerekirse hava filtrelerini değiştirin.
  • Şöminenin güvenli ve kullanıma hazır olduğundan emin olmak için profesyonel bir baca temizleyicisinden yardım alın.
  • Duman ve karbon monoksit dedektörlerinizin pillerini kontrol edin.

4.  Kamera sistemlerinden yararlanın

 Mobil uygulama ile 7/24 sisteminizi kontrol etmenize imkan veren görüntülü alarm sistemleri ve kamera sistemleri, seyahatiniz süresince evinizi uzaktan izlemenin en iyi yöntemidir.  Tatildeyken yaşam alanınıza kimin gelip gittiğini, siparişlerinizin ne zaman teslim edildiğini görmenizi veya siz uzaktayken gerçekleşen şüpheli etkinliği izlemenizi mümkün kıldığından ev güvenliğinizi korumak adına doğru tasarlanmış güvenlik sistemlerinden faydalanmanızda yarar var.

5. Siparişlerinizi takip edin

​​Tüm çevrimiçi siparişlerinizi takip edin ve teslimat süreleri ve günlerinden haberdar olduğunuzdan emin olun.  Mümkünse bir komşunuzdan veya yakınızdan siz dönünceye kadar paketlerin teslimat tarihinde evde olmasını ve siparişinizi almasını rica edin.

6.Tatil gönderilerini paylaşmak için acele etmeyin

Tıpkı konum bilgileriniz gibi tatilinize ait fotoğraf benzeri gönderileri yapmak için evde olana kadar bekleyin.

Tatiller, güvende olduğunuz sürece yılın en güzel zamanı olabilir. Seyahatiniz boyunca arkanıza yaslanıp rahatlayabilmeniz ve sezonun tadını tam olarak çıkarabilmeniz için bu altı basit adımı uyguladığınızdan emin olun.

7. Tepe Güvenlik Alarm Sistemleri ile Güvende ve Huzurlu Hissedin

Henüz bayrama girmeden Tepe Güvenlik Alarm veya Kamera sistemine en uygun fiyatlarla sahip olarak tüm tatil boyunca arkanıza yaslanın ve bayram tatilinin keyfini sevdiklerinizle doyasıya yaşayın. ​

Tepe Güvenlik Alarm Sistemi ile evinizde meydana gelebilecek Hırsızlık, Yangın, Gaz Kaçağı, Su Baskını, Acil Sağlık ve Panik durumları dahil tüm iç ve dış güvenlik ihtiyaçlarına karşı, en son teknolojik yenilikleri kullanarak geliştirdiği Alarm Sistemleri ve 7/24 hizmet veren Alarm İzleme Hizmeti sayesinde oluşabilecek alarma karşı 8 saniye müdahale süresi ile sizi ve sevdiklerinizi daima güvende tutar.

Detaylı bilgi almak veya başvuru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya'da Paylaş:
Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

TIKLAYIN

Ürün, hizmet ve kampanyaların reklam amaçlı sunulabilmesi için kişisel verilerimin işlenmesine ve tarafıma tanıtım ve reklam içerikli ticari elektronik ileti gönderilmesine;


“Vereceğiniz kişisel bilgileriniz ücretsiz teklif verilmesi amacıyla sizinle iletişime geçilmesi süreçlerinde tarafımızca işlenecektir.
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme metnine buradan ulaşabilirsiniz.”