Profesyonel Olarak İzlenmeyen Ev Güvenlik Sistemleri Yeterli Emniyeti Sağlayamıyor

Profesyonel Olarak İzlenmeyen Ev Güvenlik Sistemleri Yeterli Emniyeti Sağlayamıyor

Evinize veya iş yerinize bir güvenlik sistemi taktırdığınızda, haklı olarak tüm risk ve tehditleri kapınızın dışında bıraktığınızı düşünebilirsiniz. Ancak tehlike anında sizinle dirsek teması kuracak bir uzmandan destek almadıkça gerçek bir rahatlık hissi yaşamanız maalesef mümkün değil.

Profesyonel bir güvenlik sistemini, insan bedeninden yola çıkarak örnekleyecek olursak, güvenlik sisteminizin birlikte çalışan pek çok farklı parçaya sahip bir gövde gibi işlediğini söyleyebiliriz. Özenle gerçekleştirilen keşif sonrası monte edilen hassas dedektörleri  vücudumuzun her alanına yayılan damarlar, Alarm İzleme Merkezini (AİM) ise tüm damarlara, aksaksız çalışmaları için kan pompalayan kalp olarak düşünün. Özetle, kalp görevini sağlıklı bir biçimde yerine getirmediğinde, damarlardaki sağlıklı kan dolaşımı sekteye uğrama riskiyle karşı karşıya kalacaktır.

Yukarıdaki betimlememizden yola çıkarak, alarmınızın tetiklenmesi halinde telaşlanabileceğinizi veya uzaktaysanız durumu netleştirmeye çalışıncaya kadar geçen sürecin, hızlı tepki vermenizin önüne geçebileceğini hatırlatmamızda yarar var. Kısacası profesyonel bir alarm izleme merkezi desteği almadığınız takdirde kolluk kuvvetlerine ulaşmak ve yardım talebinde bulunmak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Bu kritik aşamada yaşayacağınız panik veya vereceğiniz yanlış bir karar, durumu telafisi zor bir yola sokabilir.

Alarm İzleme Merkezi (AİM) Sistemin Kusursuz İşlemesine Yardımcı Oluyor

Merkez, evde veya iş yerinizde olmadığınız durumlarda dahi yaşanacak olası tehdit ve tehlikeler söz konusu olduğunda, saniyeler içerisinde gerekli yönlendirmeleri gerçekleştirir ve kullanıcının kendisini 7/24 güvende ve huzurlu hissetmesine katkı sunar.

Hırsızlık olaylarının ötesinde; yangın, acil tıbbi müdahale ihtiyacı, su baskını veya gaz kaçağı gibi durumlarda, AİM uzmanları zaman kaybetmeden tepki verilmesine aracılık eder. Tüm bunlara ek olarak, sistemi uzun süre kurmayan müşteriler aranarak hatırlatma yapılır. Kullanıcının gözünden kaçan arızalar sinyal olarak merkeze yansıdığından, mevcut aksaklığın çözümü için hızlıca müdahale edilir. Sistemin unutkanlık sebebiyle açılıp, kapatılmasının unutulduğu durumlarda da kullanıcının isteği doğrultusunda, uzaktan bağlanılarak sistem devreye alınabilir veya devre dışı bırakılabilir.

TEPE AİM, 81 İlimize 7/24 Kesintisiz ve Eksiksiz Güvenlik Hizmeti Desteği Veriyor

Sürekli olarak kapsamlı eğitimlerden geçen Tepe Alarm İzleme Merkezi çalışanları, istenmeyen durumlarda kullanıcılarla birebir telefon görüşmesi yapmaları gerektiğinde, kişinin serin kanlı davranması noktasında önemli bir görev üstlenir.  Bu doğrultuda panik anlarında, en hızlı şekilde olaylara müdahale edilme şansı oluşur, henüz başlangıç ya da girişim aşamasındaki olumsuz durumlara karşı da hızlıca önlem alınması imkanı doğar.

Sağlıklı ve doğru yönlendirme yapılması konusunda gerekli profesyonel yetkinlikte olan arkadaşlarımızın her biri 5188 Sayılı Kanun’a bağlı olarak Güvenlik Kimlik Kartına sahiptir.

Türkiye’nin İlk Yedekli Alarm İzleme Merkezi Yalnızca Tepe Güvenlik’te Tepe Alarm İzleme Merkezi; doğal afet veya aksaklık yaşanan hallerde dahi faaliyetlerine kesintisiz olarak devam eder. Kullanıcıların sistemlerinden gelen sinyalleri devamlı olarak takip eden merkez, söz konusu uyarı sinyaline göre ilgili güvenlik birimlerine haber verir.

Tepe Güvenlik olarak, farklı lokasyonlarda (Ankara- İstanbul), ilk yedekli Alarm İzleme Merkezine sahip olan, elektronik güvenlik endüstrisinin Türkiye’deki ilk temsilcisi olmanın gururunu yaşıyor, tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte hissettiğimiz bu güçlü motivasyonun, değerli kullanıcılarımızın huzur ve mutluluk hislerinden beslendiğini bilmenizi istiyoruz.

Daha güvenli yarınlara bizimle birlikte huzur içinde yürümeye devam etmeniz dileğiyle…

Sosyal Medya'da Paylaş:
Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

TIKLAYIN

Ürün, hizmet ve kampanyaların reklam amaçlı sunulabilmesi için kişisel verilerimin işlenmesine ve tarafıma tanıtım ve reklam içerikli ticari elektronik ileti gönderilmesine;


“Vereceğiniz kişisel bilgileriniz ücretsiz teklif verilmesi amacıyla sizinle iletişime geçilmesi süreçlerinde tarafımızca işlenecektir.
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme metnine buradan ulaşabilirsiniz.”