bilgisayar

AHD Kamera Sistemleri Nedir? AHD Kameralar Nasıl Çalışır?

ahdsistem

Güvenlik önlemleri denilince aklımıza ilk gelen çözüm iyi bir güvenlik kamerası almaktır. Birçok seçenek arasından ihtiyacımıza yönelik en uygun kamerayı tercih ederiz. Yüksek çözünürlüklü bir kameraya ihtiyaç duyduğumuzda karşımıza çıkan kamera ise AHD kameralardır. Bu yazımızda AHD kameralardan ve nasıl çalıştıklarından bahsedeceğiz, gelin yakından inceleyelim.

AHD Kamera Sistemleri Nedir?

AHD kamera sistemleri, yüksek görüntü kalitesi sunabilen Analog HD kamera sistemlerini temsil eder. Bu sistemler, geleneksel Analog CCTV altyapısını kullanarak 720p ve 1080p çözünürlüklerde etkileyici görüntü kalitesi sağlayan kamera sistemleridir. Koaksiyel kablo aracılığıyla iletilen analog video sinyallerini işleyerek HD kalitesinde görüntü elde etmektedirler.

AHD Kameralar Nasıl Çalışır?

AHD kamera, görüntüyü analog bir formatta yakalar ve bu sinyali daha sonra AHD formatına dönüştürerek kayıt cihazına iletilir. Bu sayede, daha yüksek çözünürlük elde edilir.

AHD kamera sistemlerinin çalışma prensibi şu adımları içerir:

Görüntü Yakalama

AHD kameralar, çevrelerindeki görüntüleri yakalamak için bir dizi sensör kullanır. Bu sensörler, ışığı algılar ve bu bilgiyi elektrik sinyallerine dönüştürür.

Analog Sinyal Oluşturma

Elde edilen elektrik sinyalleri, kameranın içinde bulunan bir analog-dijital dönüştürücü (ADC) tarafından analog bir video sinyaline çevrilir. Bu aşamada, görüntü hala analog formattadır.

AHD Formatına Dönüşüm

Analog video sinyali, daha sonra AHD formatına dönüştürülür. AHD formatı, yüksek çözünürlük sağlayan bir analog video standardını temsil eder.

İletim ve Kayıt

AHD formatındaki video sinyali, kayıt cihazına iletilir veya canlı izleme için kullanılan bir monitöre gönderilir. Bu aşama, yüksek çözünürlükte net ve detaylı görüntüler elde etmek için önemlidir. Avantajlı fiyatlarla Securitas AHD kameraya sahip olmak için Securitas Alarm web sitesini ziyaret edebilir veya hemen 444 83 73’ü arayabilirsiniz.

Sosyal Medya'da Paylaş:
Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

Aydınlatma Metni kapsamında Kimlik ve iletişim bilgilerimin Securitas Alarm İzleme ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından bildirdiğim iletişim kanalları üzerinden iletişim bilgilerime tanıtım, kampanya, reklam, promosyon gibi içeriklere sahip ticari elektronik iletiler gönderilmesi amacıyla işlenmesine ve bununla sınırlı olarak hizmet alınan üçüncü taraflar ile paylaşılmasına