bilgisayar

Yaşlı Bireylerin Etkin Bir Ev Güvenlik Sistemine Sahip Olmalarını Gerektiren 5 Önemli Neden

Yaşlı Bireylerin Etkin Bir Ev Güvenlik Sistemine Sahip Olmalarını Gerektiren 5 Önemli Neden

Yaşlı insanlar ve teknoloji nadiren birbirleriyle ilişkilendirilir olsa da güvenlik söz konusu olduğunda modern teknolojinin sunabileceği çok şey olduğu yadsınamaz. 

Yazımızda sizler için etkin ev güvenlik sistemlerinin yaşlı bireylerin hayatlarına kattığı önemli avantajları sıralamaya çalıştık.

Sağlıklı ve güvende kalmanız dileğiyle, keyifli okumalar.

Kapsamlı Bir Ev Güvenlik Sisteminin Yaşlı Ev Sahipleri İçin Getirileri Nelerdir?

1.Suç Önleme

Suçlular tarafından yaşlı bireyler, güvenliklerini sağlamak için öz savunma yapacak fiziksel yetkinlikleri kısmen kısıtlandığı için kolay hedef olarak görülür. Alan ihlali yapmak adına kendileri için ideal noktaların başında gelen yaşlı bireylerin konutlarına yönelen hırsızların, ilgili alanın etkin bir alarm sistemiyle korunduğunu fark etmeleri, az risk içeren başka hedeflere yönelmelerine yol açar.

2.Diğer Tehlikelerden Korunma

Hırsızlar, can ve mal varlığımız için tehdit oluşturacak birçok tehlikeden sadece biridir. Kapı, pencere ve hareket dedektörlerine sahip olan tam donanımlı alarm sistemleri, suçtan daha fazlasına karşı da güvende kalma imkanı tanır.

Yeterli teknolojik alt yapıya sahip söz konusu güvenlik sistemleri, yangından korunma cihazlarını ve karbon monoksit alarmlarını aktif hale getiren hassas detektörlerle donatılmış halde olmalarının yanı sıra, olası bir su baskınına karşı önlem almak için de çeşitli sensörlere de sahiptir. İstenmeyen benzer durumlarda telefona veya kontrol paneline hizmet sağlayıcı şirketin güvenlik merkezi tarafından gönderilen uyarılar, olayları başlangıç aşamasında önleme şansı sunar.

Sistem profesyonel bir izleme servisine bağlıysa, acil bir durumda 155'i aramak konusunda endişelenmenize bile gerek kalmadan kendinizi ve başkalarını emniyete almak için zaman kazandırır.

3. Kuşaklar Arası Huzur İklimi

Dünya çapında yaşlı bireylerin yaşamlarına benzeri görülmemiş zorluklar ve orantısız tehditler getiren COVID-19 salgını, içe kapanan dünyada sosyal çevreleri ve aileleriyle bağlantılarını olabildiğince azaltmak durumunda kalan aile büyüklerini oldukça olumsuz etkiliyor.

Pandemi, yalnızlık hissiyle mücadele etmek durumda kalan değerli büyüklerimizi zorladığı gibi fiziksel olarak normal koşullardaki kadar sık ebeveynlerine ulaşma fırsatı bulamayan genç aile bireylerinin de çaresiz hissetmesine yol açıyor.  Açılmayan her telefonda ortaya çıkan panik hissiyle mücadele etme gereksinimini ortadan kaldıran görüntülü alarm sistemleri ise bir yandan aile büyüklerinin yalnız yaşayarak bağımsızlıklarını korumalarına yardımcı olurken aynı zamanda istenilen zaman da çocukları tarafından kameralar yoluyla gözlemlenme şansı sunarak her iki kuşağın da hayatını önemli ölçüde kolaylaştırıyor.

4. Tıbbi Yardım İhtiyacı

Ev tipi tıbbi alarm sistemleri, ihtiyaç sahibiyle sağlık ekipleri arasında köprü kurmaları bakımından özellikle acil tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyan veya kendisini tıbbi tehlike altında hisseden yaşılar için yaşamsal öneme sahiptir.

Hızlıca devreye girerek aniden meydana gelen ve stres yaratan sağlık sorunlarında gerekli tıbbi müdahaleyi ilgili adrese yönlendirebilen tıbbi alarm sistemleri, yaşlı bireylerin hayatını kurtarmasının yanı sıra farklı noktalarda ikamet eden ebeveynlerinin kısa sürede gerekli müdahale yapılarak en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirileceklerini bilen genç aile üyelerinin de kaygılarını büyük ölçüde azalmasına yardımcı olur.

5. Güvenli Ev Teslimatları

#Evdekal döneminde başkalarıyla temastan kaçınmak için, giderek artan sayıda insanın temel ihtiyaçlarını çevrimiçi alışveriş yoluyla temin ediyor olması güvenli ev teslimatları sağlanması ihtiyacını da ortaya çıkardı. Koronavirüs yaşam tarzımızı büyük ölçüde değiştirmiş olsa da karşılaştığımız zorluklarla başa çıkmanın farklı yolları elbette ki mevcut. Örneğin akıllı kapı zili ve dış mekan gözetlemesi yapan alarm sistemleri, hoparlör ve kameralar aracılığıyla söz konusu gereksinime doğrudan cevaplar verebilen etkin niteliklere sahip.

Kendiniz veya bir aile büyüğünüz için alarm sistemlerimiz ve akıllı çözümlerimiz hakkında detaylı bilgi edinmek için dilerseniz www.tepeguvenlik.com.tr sayfasını inceleyebilir veya yılların deneyimiyle şekillenen önerilerimiz hakkında fikir sahibi olabilmek için 444 83 73’ü arayarak müşteri temsilcimizle görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medya'da Paylaş:
Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

Aydınlatma Metni kapsamında Kimlik ve iletişim bilgilerimin Securitas Alarm İzleme ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından bildirdiğim iletişim kanalları üzerinden iletişim bilgilerime tanıtım, kampanya, reklam, promosyon gibi içeriklere sahip ticari elektronik iletiler gönderilmesi amacıyla işlenmesine ve bununla sınırlı olarak hizmet alınan üçüncü taraflar ile paylaşılmasına