bilgisayar

Evinizi, Sevdiklerinizi ve Hatıralarınızı Alevlerden Koruyabilirsiniz

Evinizi, Sevdiklerinizi ve Hatıralarınızı Alevlerden Koruyabilirsiniz!

Uzmanlar ABD'de her yıl yaşanan yangınların yüzde 31'inin konutlarda gerçekleştiğini bildiriyor.

Ülkemizde konuyla ilgili sağlıklı bir istatistiki veri olmasa da, günlük hayatın doğal akışında yangın tehdidi ile içe içe yaşadığımız gerçeği yadsınamaz.

Yemek yaparken dalgınlıkla altını açık unuttuğunuz ocak ya da fırınınız, elektrikli aletlerinizin ve tesisatınızın düzgün çalışmaması sonucu oluşan kısa devreler, söndürmeyi unuttuğunuz bir mum, yanık bıraktığınız sigaranız ya da yaşı küçük olduğu için tehlikenin boyutunu kestiremeyen çocuğunuzun ateşle oynaması…

Gördüğünüz gibi, ister evde olun ister ev dışında, bir anda kontrolden çıkan alevlerle karşı karşıya kalma ihtimaliniz için ufacık bir dikkatsizlik yeterli.

Yayılma hızı baz alındığında, yangınla mücadelede ilk dakikalar hatta saniyeler çok önemli.

Peki ya bu talihsizlik siz uykudayken başlarsa?

Böyle bir durumda nihai sonucun oldukça travmatik noktalara varacağını belirtmeliyiz. Çünkü olay yerinde meydana gelen ölüm vakalarının büyük kısmı, alevler sonucunda ortaya çıkan zararlı gazların yol açtığı zehirlenmelerden kaynaklanıyor.

Siz Dışarıda Olsanız da Tüm O Güzel Anılar İçeride

Facia anında herhangi bir can kaybı yaşanmaması adına, evde olmama durumunuzun ne kadar büyük şans olduğu tartışılmaz bir gerçek. Ancak  yangın felaketinin bir diğer acı verici tarafı ise hızla yayılan alevlerin, insan hayatına değer katan hatıraları da acımasızca yok ediyor olması.

Özenle sakladığınız çocuğunuzun bebeklik dönemine ait giysiler, elinize her aldığınızda yeni bir hayata adım attığınız günkü heyecanınızı anımsatan nikah davetiyeniz, bir zamanlar sabırsızlıkla yolunu beklediğiniz ve tekrar tekrar okurken kimi zaman mutluluk duyup, kimi zaman duygulandığınız mektuplar, özlemini bir parça olsun hafifletmek adına sakladığınız yitirdiğiniz bir yakınınıza ait  minik bir eşya…

Özetle; maneviyatıyla huzur bulduğunuz ve hayatınızı anlamlı kılan her şeyin alevlerle birlikte yok olması, çok genel bir tabirle sadece ‘mal kaybı’ olarak nitelendirilemez.

Yangınların çoğunun ihmal ve dikkatsizlik sonucu çıktığını göz önünde bulundurarak; yapacağınız minicik bir dikkatsizliğin, çevrenizdeki insanlara da ciddi zararlar verebileceği gerçeğinden hareketle , sonunda üzen ve üzülen taraf olmamanız adına, en etkili önlemi almanızın bir lüks değil, gereklilik olduğu çok açık.

Kısacası bir anda kaplumbağadan, tavşan hızına erişen alevleri; kendinizden, sevdiklerinizden ve anılarınızdan uzak tutma şansına sahipsiniz.

En Güvenli Çözüm Yangın Alarm Sistemi

Ev güvenliği alanındaki titiz çalışmalarımız, yılların bizlere kattığı deneyim ve aldığımız olumlu geri dönüşler neticesinde, yangını daha başlamadan kontrol altına alma konusunda etkili bir çözüm sunuyoruz.

Tepe Yangın Alarm Sistemi, yangına hızlı müdahale etme özelliğiyle olası kayıpların önüne geçilmesinde kullanıcılarına etkin koruma sağlıyor. Sistemin hassas dedektörleri, dumanı tespit ettiği anda Tepe Alarm İzleme Merkezi’ne sinyallerle ulaşıyor. Merkezimiz; sinyalin gerçekliğini ve sorunun içeriğini saptamak adına müşterilerimizi arıyor ve gerekli durumlarda kullanıcının da onayı ile adrese itfaiye yönlendirmesi gerçekleştirerek, olası bir yangın felaketin tatsız bir boyuta ulaşmadan sonlandırılmasını sağlıyor.

Sosyal Medya'da Paylaş:
Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

Aydınlatma Metni kapsamında Kimlik ve iletişim bilgilerimin Securitas Alarm İzleme ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından bildirdiğim iletişim kanalları üzerinden iletişim bilgilerime tanıtım, kampanya, reklam, promosyon gibi içeriklere sahip ticari elektronik iletiler gönderilmesi amacıyla işlenmesine ve bununla sınırlı olarak hizmet alınan üçüncü taraflar ile paylaşılmasına