Cam Kırılma Dedektörleri Güvenlik Seviyesini Önemli Ölçüde Arttırır

Cam Kırılma Dedektörleri Güvenlik Seviyesini Önemli Ölçüde Arttırır

Estetik, uygun fiyatlı ve çok yönlü olsa da cam aynı zamanda kırılgandır. Bu nedenle, hırsızlar bir cam kapı veya pencereden bir eve, iş yerine, ofise veya başka tür bir mülke kolayca girebilirler.

İyi haber şu ki, hırsızlar alan ihlali yapmak için kapıları ve pencereleri açmak yerine kırarak içeri girseler de ofisinize, evinize ve hatta arabanıza alarm sisteminize ek olarak bir cam kırılma dedektörü taktırarak en değerli eşyalarınızı ve sevdiklerinizi koruyabilirsiniz.

Bu nedenle yazımızda etkin bir güvenlik sisteminin vazgeçilmez unsuru olan cam kırılma dedektörleri hakkında mutlaka bilinmesi gereken bilgilere yer vermek istedik.  

Soru cevaplarla konuyu tüm detaylarıyla ele almaya çalıştığımız yazımızın korumak istediğiniz alaların zayıf noktalarını güçlendirmenize yardımcı olacağına inanıyoruz. 

Cam Kırılma Dedektörü Tam Olarak Nedir?

Cam kırılma dedektörleri temel olarak içeri girmek için bir pencere veya cam kapıları kıracak suçlulara karşı mikrofonlar yoluyla cam kırılma sesini algılayarak genel alarm sistemine ek bir koruma katmanı ekleyen güvenlik cihazlarıdır. 

Bazen kırık pencere alarmı olarak da adlandırılan cam kırılma dedektörleri, tüm güvenlik tedbirlerinize ek önlem sağlamaktadır. Cam kırılma dedektörleri kırılma sesi duyduklarında, bir caydırıcı olarak sesli alarm gibi yanıt verebilir veya bir güvenlik izleme istasyonuna uyarı gönderebilirler.  

Modern teknolojik gelişmeler doğrultusunda cam kırılma sesi ile diğer sesler arasında ayrım yapılmasına yardımcı olan gelişmiş mikro işlemcilere sahip iyi tasarlanmış cam kırılma dedektörleri, kırılan bir camın sesi ile bir bardak kırılması gibi diğer cam kırılma türleri arasındaki farkı ayırt edebilir biçimde tasarlanmaktadır.  

İlgili sensörler, büyük pencereli ve sürgülü kapıları olan odalarda ekstra önlem almak için son derece idealdir. 

Cam Kırılma Dedektörü Türleri Nelerdir?

Günümüzde akustik ve şok olmak üzere iki tür cam kırılma dedektörü kullanılmaktadır. 

Farklı çalışma prensiplerine sahip olan iki dedektör türü de tetiklendiğinde ev alarmınızı devreye sokma amacına hizmet etmektedirler. 

Cam Kırılma Dedektörleri Nasıl Çalışır?

Akustik cam kırılma sensörleri cam kırılma sesini duyarak, şok sensörleri ise kırılan camın benzersiz titreşimlerini hissederek çalışır.  

Hem akustik hem de şok sensörleri, bir alarmı tetiklemeleri adına cam kırılmasına ait sesi veya titreşimi algılamak için pencere ve kapı sensörleri ile entegre olur. 

Kapı ve Pencere Dedektörlerine Ek olarak Cam Kırılma Dedektörleri ile Üst Düzey Koruma Sağlayın.

Kapı ve pencere dedektörleri ve hareket dedektörleri, bir güvenlik sisteminin temel parçalarıdır. Bu sisteme cam kırılma dedektörleri de dahil olduğunda mevcut alarm sistemi koruması bir üst seviyeye taşınmış olur. Özetle, evinizde ve iş yerinizde hem cam kırılma dedektörü hem de hareket sensörü bulundurmak akıllıca bir yatırımdır. 

Tepe Güvenlik Cam Kırılma Detektörleri ile milyonlarca evi ve iş yerini güvenle korumaya devam ettiğimiz için siz de konuya dair farklı sorularınıza çözüm bulmak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Sosyal Medya'da Paylaş:
Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

TIKLAYIN

Ürün, hizmet ve kampanyaların reklam amaçlı sunulabilmesi için kişisel verilerimin işlenmesine ve tarafıma tanıtım ve reklam içerikli ticari elektronik ileti gönderilmesine;


“Vereceğiniz kişisel bilgileriniz ücretsiz teklif verilmesi amacıyla sizinle iletişime geçilmesi süreçlerinde tarafımızca işlenecektir.
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme metnine buradan ulaşabilirsiniz.”