Kurumsal Çözümler Alarm Sistemleri

Alarm Sistemleri

Daha Güvenli ve Bol Kazançlı Günler Mümkün

Uzman mühendis kadromuz ile teknolojik yenilikleri harmanlayarak oluşturduğumuz kurumsal alarm sistemi çözümlerimiz, şirketinize en uygun maliyetle yüksek koruma sağlıyor.

Securitas Alarm olarak; kurumsal alarm sistemi çözümlerimiz ve alarm izleme merkezimiz ile geniş bir müşteri kitlesine hitap ediyoruz.

Kurumsal alarm sistemi çözümlerimizi sunarken, farklı sektörlerin ihtiyaçlarını en doğru şekilde tespit ederek her bir kurumu ayrı bir proje olarak değerlendiriyoruz. Örneğin Türkiye’nin en ücra köşesinde yer alan bir banka ATM’si ile şehrin en kalabalık noktasında yer alan bir giyim mağazasının birbirinden farklı ihtiyaçlarını uzman mühendis kadromuz ile keşif aşamasından itibaren titizlikle değerlendirip, en uygun maliyetle yüksek güvenlik sağlıyoruz.

Müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm süreçlerde her türlü sorusuna cevap alabileceği şekilde ücretsiz elektronik güvenlik danışmanlığı desteğimizi sunuyoruz.

Tüm Türkiye’de yaygın ağları ile hizmet veren tekstil, gıda, kozmetik gibi çok noktalı perakende zincirlerinden, ülkemizin en büyük banka ve finans kurumlarına kadar çok farklı sektörlerden, alanında öncü ve lider kurumlarla olan iş birliğimiz sonucunda aldığımız olumlu geri bildirimler oldukça mutluluk verici.

Bizler tüm güvenlik açıklarınızı deneyimimiz ve güvendiğimiz kurumsal alarm sistemi çözümlerimiz ile kapatırken, siz sadece iş akışınıza, hedeflerinize, yatırımlarınıza ve kazancınıza odaklanmanın avantajını yaşayacaksınız.

Standart Güvenlik Anlayışına Yeni ve Etkili Bir Boyut Kazandırdık

Son dönemde dikkat çeken ‘Securitas Alarm Görüntülü Alarm Sistemleri’ adını verdiğimiz yeni ürünümüz ise güvenlik anlayışını bir adım daha öteye taşıyor.

Securitas Alarm Görüntülü Alarm Sistemleri, standart alarm sistemlerden farklı olarak müşterilerimize, görsel kanıt eşliğinde video ile alarm doğrulama imkanı sunuyor. ‘Video Doğrulamalı Alarm Sistemlerimiz’ mobil olarak uzaktan kontrol edilebildiği gibi bireysel kullanıcıların olduğu kadar tüzel kullanıcıların da ihtiyaçlarına cevap vererek alanın güvenliğini sağlıyor.

Video ile Alarm Doğrulama Nasıl Çalışır?

Kurumunuza, işletmenize, şubenize ya da mağazanıza herhangi bir izinsiz giriş durumunda kameralı hareket dedektörleri olay anının 10 saniyelik videosunu Securitas Alarm İzleme Merkezi'ne iletir.

Securitas Alarm İzleme Merkezi tarafından bu videonun içeriği incelenerek, oluşan alarm durumunun sebebi ve gerçekliği tespit edilir. 

Gerçek bir tehlike ve korunan alanın ihlali tespit edildiğinde ise, saniyeler içerisinde Securitas Alarm Merkezi kolluk kuvvetleri ile irtibata geçer.

Kamera Sistemleri

Gözünüzden Hiçbir Şey Kaçmasın

Talebiniz doğrultusunda IP, Analog ya da Hibrit yapıda tasarlanan CCTV yani Kapalı Devre Kamera Sistemleri size tam güvenlik sağlamak istediğiniz alanlarda detaylı gözetim imkanı sağlar. Tüm dünyada korunma ve güvenlik amaçlı en çok tercih edilen elektronik çözümlerin başında gelen CCTV teknolojisi; iç/dış mekanların ve ortak kullanım alanlarının görüntülenmesinin yanı sıra daha detaylı bilgilere ulaşılmasında da oldukça açıklayıcıdır.

IP ve Analog CCTV Sistemleri Sayesinde Tüm Detayları Takip Edin

SECURITAS IP ve Analog CCTV Sistemleri; iş kazaları, çalışan performansları, tüm giriş ve çıkış bilgileri, asılsız iddialar ve hırsızlık gibi konularda yanlışların tespiti, gerekli önlemlerin alınması, iş akışının daha verimli bir şekilde sürdürülmesinde gözden kaçan detayların saptanması adına kusursuz bir yardımcıdır. Securitas Alarm konuyla ilgili olarak istediğiniz takdirde elektronik güvenlik danışmanlığı hizmeti de vermektedir.

Kurumsal Çözümler Kamera Sistemleri
Kurumsal Çözümler Kartlı Geçiş ve Otopark Sistemleri

Kartlı Geçiş ve Otopark Sistemleri

Siz Yetkileri ve Sınırları Belirleyin, Biz Alanınızı Koruyalım

Kartlı Geçiş Sistemleri; kontrollü geçiş sistemlerinden biometrik okuyuculara, sıradan bir kapı okuyucusundan dahili ağlarla kontrol edilen karışık yöntemlere, personel ve iş yeri güvenliğini sağlamanın yanı sıra müşteri verilerinin gizliliğinin korunması adına da maksimum güvenlik sağlayan etkili bir yöntemdir.

İşletme tarafından belirlenen alandan içeri veya dışarı ancak yetkili kişilerin geçişine izin veren Securitas Alarm Kartlı Geçiş ve Otopark Sistemleri ile giriş-çıkışların takibi, personele dağıtılan kimlik kartları kullanılarak, geçiş bölgelerine yerleştirilen kart okuyucular aracılığı ile yapılmakta, istendiğinde kapsamlı raporlar alınabilmektedir.

İşletmenin kurumsal tercihlerine göre şekillendirilen Kartlı Geçiş Sistemleri, işletmenin ticari faaliyetlerinin kesintiye uğramasına neden olan aksaklık ve tehditleri engeller.

Kartlı Geçiş Sistemlerinde yetkilendirme ve zaman aralığı belirleme yöntemiyle eksiksiz bir denetim sağlanarak güvenlik maksimum seviyeye ulaştırılabilir.

Yangın İhbar ve Acil Anons Sistemleri

Olası Bir Yangın Başlangıcını Anında Tespit Ediyoruz

Securitas Alarm Yangın İhbar Sistemleri, yangın olasılığını en aza indirme ve yangın sırasında can ve mal kaybını önleme hedefiyle geliştirilmiştir.

Sistemin temel işlevi yangının kaynağının kısa sürede bulunarak söndürülmesidir.

Yangın İhbar Sistemlerinin hassas yangın algılama özelliği sayesinde; yangın başlamadan uyarı sistemi çalışır, herhangi bir kaybın yaşanmaması adına gerekli önlemlerin alınmasına olanak sağlanır.

Yangın Algılama Sistemlerinin Çalışma Prensibi

Sistemde en basit anlamıyla bir yangın paneli bulunur. Panel çeşitli tip algılama elemanlarından (dedektörler, butonlar vb.) gelen uyarıları değerlendirip uyarı elemanlarını (sirenler, flaşörler vb.) aktif duruma getirir. Yangın Algılama Sistemleri çalışma prensibi bakımından iki ayrı bölümde değerlendirilir. Bunlar Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemleri ve Analog Adresli Yangın Algılama Sistemleri'dir. Securitas Alarm; kurumunuzun ihtiyacına göre her iki sistemde de hizmet vermektedir.

 

Kurumsal Çözümler Yangın İhbar ve Acil Anons Sistemleri
Kurumsal Çözümler Elektromekanik Kilit Sistemleri

Elektromekanik Kilit Sistemleri

Daha Sağlam, Daha Güvenli

Az enerji ile çalışan ve avantajlı bir kullanım sunan Elektromekanik Kilit Sistemleri; kontrollü giriş çıkışın olması istenilen noktalarda, özellikle mobil ve dış ortamlarda etkili bir çözümdür.

Özellikle, banka off-site ATM’leri ve lojistik sektörü gibi insan yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde tercih edilen Elektromekanik Kilit Sistemleri; perakende sektöründen kozmetik sektörüne kadar kendi sevkiyatını kendi gerçekleştiren tüm kurumlar tarafından sıkça tercih edilir.

Kilit ve anahtar ilişkisi mobil olarak yönetilebilmekte ve bir takvime bağlı olarak yetki seviyelerine göre sistem çalıştırılabilmektedir.

Sıcaklık-Nem Kontrol ve Otomasyon Sistemleri

Belirlediğiniz Sıcaklık ve Nem Değerlerini Kontrol Altına Alıyoruz

Sıcaklık-nem kontrol ve otomasyon sistemlerimiz, özellikle sıcaklık ve nem derecesi hassasiyetle takip edilmesi gereken ürünleri bulunan işletmeler tarafından yoğun olarak tercih edilir.

Arzu edilen sıcaklık ve nem değerlerinin dışına çıkılmasının istenilmediği ; sağlık sektöründen gıda sektörüne kadar birçok alanda tercih edilmekle birlikte; server odaları ya da ecza depolarında da sıklıkla kullanılmaktadır.

Sistemimizde bulunan sıcaklık sensörleri ile sıcaklık takibi kolaylıkla yapılabilmektedir. Securitas Alarm İzleme Merkezi operatörleri, her sensör için ayrı ayrı alt ve üst sıcaklık limitleri tanımlayabilmektedir.

Kullanıcılarımızın isteği doğrultusunda sıcaklık için önceden belirlenen limit aşımı durumlarında gecikme/bekleme süreleri tanımlanabilmektedir. Örneğin, bu sayede dolap kapağının açılması durumunda hemen alarm verilmesi yerine önceden belirlenmiş olan 10 dakikalık tolerans süresinin tamamlanması ile alarm bildirimi gerçekleştirilir.

Sistemimiz sıcaklıklar limit dışına çıktığında kullanıcılara sesli bildirim de yapabilmektedir.

Kurumsal Çözümler Sıcaklık-Nem Kontrol ve Otomasyon Sistemleri
Securitas Alarm İzleme Merkezi

Securitas Alarm İzleme Merkezi

Securitas Alarm İzleme Merkezi 25.11.2004 tarihinde T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'nden aldığı Ankara Valiliği onaylı "Alarm Merkezi Kurma ve İşletme Belgesi" ve "Alarm Sistemi Kurma Belgesi" ile hizmet vermeye başlamıştır.

Türkiye’nin 81 ilinde 365 gün / 24 saat hizmet veren Securitas Alarm İzleme Merkezi; doğal afetler ya da aksaklık durumunda dahi faaliyetlerine kesintisiz olarak devam eder. Kullanıcıların sistemlerinden gelen sinyalleri devamlı olarak takip eden merkez, söz konusu uyarı sinyaline göre ilgili güvenlik birimlerine haber verir.

Türkiye'nin farklı coğrafyada (Ankara-İstanbul) hizmet veren ilk yedekli alarm izleme merkezidir. Securitas Alarm İzleme Merkezi, alarm durumları dışında da her türlü bilginin alınabileceği bir çağrı merkezi hizmeti de sunar.

Securitas Alarm İzleme Merkezi operatörleri, yüksek deneyim ve eğitim seviyesine sahip kişiler arasından seçilmiştir.

Merkezde görevli tüm çalışanlar, 5188 Sayılı Kanun’a bağlı olarak Güvenlik Kimlik Kartına sahiptir.

Özellikleri:

  • Securitas Alarm İzleme Merkezi'nde gizlilik temel prensiptir. Yetkililerden parola bilgisi alınmadan işlem yapılmaz.
  • Müşterilerin talebine göre, eğer sistemin kurma ve kapama saatleri önceden belirtilmiş ise belirlenen saatler dışında yapılan giriş ve çıkış ihlalleri, SMS gönderimi veya doğrudan aranarak (talebe göre) bildirilmektedir. Ayrıca bu durumlar müşterilere rapor halinde sunulabilmektedir.
  • İstendiği takdirde, sistemin her gün saat kaçta kim tarafından kurulduğu ya da kapatıldığı, düzenli raporlar halinde sunulabilmektedir.
  • Alarm değerlendirme işlemleri sırasında; alarmın türü, bölgesi, zamanı ve olaya alternatif müdahale şekilleri göz önünde bulundurulur.
  • Securitas Alarm İzleme Merkezi'nde, müşteriler ve kolluk kuvvetleriyle yapılan tüm telefon görüşmeleri kesintisiz olarak bilgisayar ortamına kaydedilmekte ve bu kayıtlar altı ay süreyle saklanmaktadır. 
  • Alarm İzleme Merkezi Operatörleri, belirli periyotlarda sistemi uzun süre kurmayan müşterileri arayarak hatırlatma yapar.
  • Sistem kullanıcıları tarafından tespit edilemeyen arızalar, Securitas Alarm İzleme Merkezi'ne sinyal olarak yansıdığından dolayı, sistem sorunlarına kısa sürede müdahale edilir.
  • Müşteri sistemini kurma veya kapama işlemlerini yapmayı unuttuysa; isteği doğrultusunda uzaktan bağlanılarak sistem devreye alınabilir veya devre dışı bırakılabilir.
  • Banka, kuyumcu, market gibi iş yerlerine; talep edilmesi halinde, alarm sistemi dahilinde takılan gizli panik butonu ile silahlı soygun ve gasp girişimleri Securitas Alarm İzleme Merkezi'ne iletilir. Securitas Alarm İzleme Merkezi bu durumda doğrudan emniyet yönlendirmesi yapar.
Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

Aydınlatma Metni kapsamında Kimlik ve iletişim bilgilerimin Securitas Alarm İzleme ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından bildirdiğim iletişim kanalları üzerinden iletişim bilgilerime tanıtım, kampanya, reklam, promosyon gibi içeriklere sahip ticari elektronik iletiler gönderilmesi amacıyla işlenmesine ve bununla sınırlı olarak hizmet alınan üçüncü taraflar ile paylaşılmasına